Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Študentské erotické roztopaše (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Martin,

je krásne ský ste fanatik, ja som Yesista, ale aj Pink Floyd je extra špeciál kapela. Ja som ich videl naživo a bol to neskutočný zážitok. Mám prepočúvané takmer všetky albumy, no, opravím sa, asi polovicu a sú to ozaj lahôdky, trebárs Wish you were here
 

Oh, non,...

...Vous est fan Oui? Chère... Členovia skupiny Yes sa postupom časov stali obstojnými žiakmi Géniov z Geniálnej skupiny Pink Floyd ;-) ! Koncert Yes som nezažil - ale moja pani áno, teda Yes či Oui - na Devíne nad Dunajom. Vraj odtiaľ boli i sú pekné hudobné rozhľady aj slovenské pohľady.
 

 

Je sui Yes fan, ale aj fanúšik Flyodov.
 

no teda

Členovia skupiny Yes sa postupom časov stali obstojnými žiakmi Géniov z Geniálnej skupiny Pink Floyd

teda takú sprostosť som už dávno nečítal...Yes išli od začiatku svojou cestou, ktorá nemala nič spoločné s PF. Nikdy ich navzájom neporovnávali ani odborníci.

Na Devíne vaša pani žiadny koncert Yes nemohla vidieť, vystúpil tam sólo len Anderson.
 

a ešte

ako novinár sa nehanbíte napísať takú sračku, kde 569 krát opakujete Génius, Geniálne, Genialita?
fuj, skoro som vygrcal obed ked som to čítal
 

OK pán Droppa je hudobný fanatik,

ale YES bola nepochybne lepšia kapela ako Pink Floyd po každej stránke, okrem komerčného úspechu. Ale rovnako ako Floydi aj YESáci zažili preplnené štadióny, takže núdzou netrpeli. Ja som ich videl vo Viedni, vtedy tam ešte hral Chris, V ošuntelej, depresívnej hale Anderson najprv skonštatoval, že je to tam smutné, ale vzápätí dodal že "dnes si tu urobíme YES house." Nenormálny koncert
 

Myslím si, že skupina Yes...

...nebola lepšia než Geniálna skupina Pink Floyd. Yes nerobili zlú hudbu, ale určite nezasiahli do tvorivých prúdov psychedelizmu, rocku, artrocku, progresívneho rocku tak, ako Geniálny Pink Floyd. To ale nepíšem ako veľký a vysoký fanúšik Geniálnej skupiny Pink Floyd. Môžem dodať, že tisícky vynikajúcich svetových hudpbníkov ovplyvnila tvorba Géniov z Pink Floyd - ale neviem o tom, že by niekto vravel o ovplyvnení výhradne skupinou Yes.
Pochopiteľne - počúvam všeličo a mnohé objavujem (napríklad prvý a jediný album americkej skupiny White Wing. Dnes som ho celý umiestnil na môj Facebook: https://m.facebook.com/martin.... .
 

A ktory hudobnik vravi,

ze bol ovplyvneny vyhradne skupinou PF? Podotykam, ze slovo vyhradne si pouzil ty, preto ak budes odpovedat, daj presnu odpoved.
 

byzancia

súhlasím s Vami, aj keď ja by som nevystupoval tak kategoricky. Veď sme všetci rockoví veteráni (neviem koľko máte rokov), ja 62. Mám jeden zošit A4, kde som si vypisoval texty Yes. Prelúskal som väčšinu ich platní a veľmi ma to obohatilo. Oni v podstate celú kariéru venovali duchovnu a ponoru do seba samých.
 

Samozrejme -

- každý i každá idú svojimi cestami, len niekto ide cestami iných - dajme tomu cestami nevraživej nenávisti a surového zla. Je mi ľúto, že nerozumiete ani len významu slova "obstojný" v britskej angličtine.
Moja pani bola na koncerte na Devíne, kde sa hrali aj skladby od Yes.
 
Hodnoť

Martin,

súhlasím, aj hudba aj texty sú na veľmi vysokej úrovni, trebárs skladba Wish you were here chytí pevne za srdce, Syd Barret im odišiel a oni sa odrazu cítili osamelí a bezmocní.
 

Často dostávam...

... aj takú zmysluplnkovú otázku, že aký album od Geniálnej skupiny Pink Floyd by som odporúčal vypočuť si ako istý úvod do jej Geniálnej tvorby. Najčastejšie hovorím o Diele Geniality Animals, ale jednodychom dodám, že si treba vypočuť ich celé Dielo - všetky albumy, v chronologickom, časovom poradí vzniku Vesmíru Hudby. Aký je Váš názor, čo by ste mi radili, alebo niekomu inému, v prípade tvorby napríklad od skupiny Yes?
 
Hodnoť

Ťažká otázka,

Yes majú podľa mňa dve rozdielne etapy kariéry, s Andersonom a bez neho. Je veľa fanúšikov, ktorým sa páčia aj bez Andersona, ale ja medzi nich nepatrím. Ak by som mal doporučiť jeden album, tak to bude Close to the edge. Filozofické dielo s neuveriteľnou hudbou. Vyšlo okolo roku 1973 a ich hudba sa výrazne odlišovala od vtedajšieho vkusu. Aj dnes ich, na moje prekvapenie, počúvajú aj mladí ľudia. A na Devíne, ak sa nemýlim, spieval Jon Anderson, ale Yes tam neboli.
 
Hodnoť

keby som mal ja

vybrať album od Pink Floyd, asi by som tiež doporučil Animals, ale to je asi tak, ako keď si musíte vybrať jednu knihu a v polici sa vám tlačia Dostojevskij, Marquéz, Sartre a podobní. Veľmi sa mi páči Wish you were here, to som už spomínal. Lenže aj taký Division bell je geniálna doska, cenná hudbou i odkazom v textoch.
 
Hodnoť

Martin,

to by sme mohli diskutovať do rána, mám pocit že by ste mohli byť môj priateľ. Tiež mám manželku, takže za tým nie je žiadna skrytá motivácia.
 
Hodnoť

Martin,

mám pocit, že sme si blízki vekom aj názormi. Mohli by sme byť priatelia. Tiež mám manželku, takže v tom nie je žiadna skytá motivácia. Môj mail je Mayo59bk@gmail.com
 

Pán Lucien,...

...nepochybujem o tom, že by sme sa mohli vedno - spolu o mnohom zaujímavo porozprávať, veď naše diskusie pod mojimi článkami to potvrdzujú. Ako ale vidíte, čítate, už aj tu na Vás začali útočiť komáre, ovady, hmyz elementov, nevenujúcich sa článku a nerozumejúcich ničomu. Takže ak sa nenahneváte, do tejto diskusie už asi nevstúpim, neprispejem..
 
Hodnoť

Život prináša krásne smutnosmiešne

situácie. Tak z pani Lucienovej sa vykľul ženatý chlap, ktorý sa chce kamarátiť. To budú vychádzky medzi jednou a piatou hodinou. Maestro a jeho obdivovateľ.
A nečítaj potom dropu.
 

:-)))

GENIÁLNE.
 
Hodnoť

byzancia

za seba - ja mám radšej YES ako Pink Floyd, aj keď nepopieram genialitu Watersa, Gilmoura. Ale Yes došli oveľa ďalej hudobne aj myšlienkovo. Len si stačí vymenovať zopár členov YES, trebárs Wakeman, Howe, Rabin, Bruford všetci vydali fantastické vlastné platne. Wakeman je absolútny génius, podľa mňa ním bol aj Chris. Nikto nehral na basu tak ako on. Videl som ho na koncerte, to čo hral ma odrovnalo.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 3 774
 2. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 2 137
 3. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 1 880
 4. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 1 706
 5. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 1 248
 6. Karolína Olšavská: Vlastnou hlavou 2 - recenzia alebo Ako chutí moc 1 130
 7. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 998
 8. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 989
 9. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 960
 10. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 941

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 2. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe
 3. Jozef Kovalík: Sám
 4. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 5. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 6. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 7. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 8. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 9. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 10. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?


Už ste čítali?