Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kódex blogera? Čert ho ber! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Moja skúsenosť ako blogerky

Pred vyše ôsmimi rokmi som začala písať blogy na SME. Po nejakých troch mesiacoch ma vyradili z výberu. V diskusii blogerov s názvom bútľavá vŕba jeden z blogerov napísal, nech si ju prečítam a zistím prečo. Bolo to preto, lebo VIP bloger E.K. napísal, že treba z výberu vyradiť Tvrdoňovú, ktorá píše bludy, ktoré boli dávno vyvrátené. Tak ma vyradili, ale mne dôvod neuviedli.
Čo tam po vysokej čítanosti a karme aj ochote blogerky diskutovať aj zapájať sa do diskusií.
Tak som začal písať blogy na PRAVDE, ale sem-tam ešte na stále na SME (napriek vyradenia z výberu som mala čitateľov dosť).
Keď bolo 500 výročie upálenia Jána Husa, napísala som administrátorom, že by sa patrilo uverejniť nejaký článok na titulku (stále tam nič nebolo) a že ja mám článok. Vtedy mi napísali, že nikdy moje články na titulke nebudú, lebo som bola vyradená z výberu kvôli opakovanému hrubému porušovaniu kódexu blogera a jedným z nich je, že píšem články aj na PRAVDU. Lenže na PRAVDU som začali písať až PO vyradení z výberu.
Stále som mala veľkú čítanosť na SME, tak som písala, lenže medzi tým pritvrdili aj v diskusiách. Začali ich cenzurovať, oprava: moderovať.
Ale ja som vážne nestála o to, aby tam boli len tie správne názory, chcela som, aby sa mohli vyjadriť rôzne názory aj tie v rozpore s neomarxizmom. Tak som odišla úplne a dnes píšem blogy na idnes. Je tam vysoká úroveň diskusií a administrátori zmazávajú len tie príspevky, ktoré kódex naozaj porušujú.
A ak zmažú omylom (stalo sa mi to), v pohode sa to dá s administrátormi vybaviť.
 

A čo skúsenosti iných blogerov?

Zaujímali by ma to.

Podľa mňa taktika SME je nasledovná. Stali sa veľkým blogovacím portálom vďaka blogerom a potom sa začali správať totálne povýšenecky až im veľa blogerov odišlo a ostali tu len tí so správnymi názormi, ale stále ešte ťažia z toho, že tu ľudia boli zvyknutí chodiť dlhé roky.
Správajú sa ako to v tomto videu vtipne vykreslil https://www.youtube.com/watch?... (je to satirické video, v ktorom sa Mohamed stretne s pracovníkom z youtube) len s tým rozdielom, že diskusie SMe majú tisíckrát prísnejšie pravidlá ako trust and safety team na youtube

A čo skúsenosti z diskusií?
Do kódexu blogera by mali doplniť: Je zakázané prezentovať názory, s ktorými nesúhlasí redakcia.
Tu sú články, kde sú skúsenosti z diskusií
https://protestantka.blog.prav...
https://malinova.blog.pravda.s...
Diskutujúci, napíšte svoje skúsenosti za čo vás zablokovali a aký dôvod uviedli. Bude to zaujímavé čítanie.
 

Nuž, treba si uvedomiť, že...

...webstránku SME blog prevádzkuje Vydavateľstvo Petit Press, a. s., čiže ak niekto zverejňuje na webe SME blog články, nezverejňuje ich na svojom súkromnom webe. Takže musí rešpektovať pravidlá.
Vám či iným ale nič nebráni v tom, aby ste si vytvorili vlastnú webstránku a tam si zverejňovali čo len chcete.
 

...

Aj Amerika kedysi patrila Indianom. Bol to ich sukromny priestor.

Hacik je v tom, ze toto nie je sukromny ale verejny priestor. Internet nepatri nikomu alebo ano? Komu?

Ked si na wete ktokolvek zalozi stranku, pokial pristup k nej neobmedzi heslom, tak je verejny a tak by sa aj mal spravat. A pokial sa mu to nepaci, moze si zalozit vlastny internet. Ake je to jednoduche, ze?

Kadrovalo sa, kadruje sa a bude sa kadrovat, lebo ludia su stale rovnaki.
 

 

Toto je problém, ktorý rieši v USA v súvislosti s tým, že Facebook, Google, Youtube, a iné platformy, ktoré vlastní youtube cenzurujú konzeravtívcov.
Senátor Crenshaw povedal, že platformy dostali imunitu pod podmienkou, že budú nezaujatí a toto porušili.
SME je súkromný portál, tak nech si robia, čo chcú, ale nech do diskusii jasne napíšu pravidlá: Napríklad: môžete nadávať na kresťanov, ale nesmiete kritizovať islam.
Môžete nadávať na Trumpa, ale nesmiete napísať články, ktoré vykresľujú v zlom svetle demokratov.
atď.
Ale to neurobia, lebo potom by sa už nemohli tváriť, že sú nezaujatí. Vtipne je to vyjadrené v tom videu s Mohamedom a pracovníkom youtube.
BTW. Epstein did not kill himself.
 

...

Internet je verejny priestor, nie sukromny.

Sloboda spociva v rozhodnuti do internetu vstupit alebo nie. Ale, ak sa niekto rozhodne don vstupit, potom potom nech toleruje slobodu ostatnych zucastnenych. Nie, ze on si bude zavadzat nejake vlastne pravidla. Ak chce, aby sa ini riadili jeho pravidlami, nech to cele zamkne pod heslo. To moze. Ale akonahle je verejne v eteri, nech dodrzuje pravidla aj on. Takto by to malo vyzerat, lebo na zakony je tu narodna rada.
 

 

definuj "internet"
 

...

"Internet (z angl. interconnected networks – prepojené siete; hovorovo: net, sieť) je verejne dostupný celosvetový systém vzájomne prepojených počítačových sietí, ktoré prenášajú dáta pomocou prepínania paketových dát s použitím štandardizovaného Internetového Protokolu (IP) a mnohých ďalších protokolov. Pozostáva z tisícok menších komerčných, akademických, osobných, vládnych a vojenských počítačových sietí. Slúži ako prenosové médium pre rôzne informácie a služby ako napr. elektronická pošta, chat a najmä systém vzájomne prepojených hypertextových dokumentov (webstránok) a webových aplikácií nazývaný World Wide Web (WWW). "
zdroj wiki

Zameraj sa hlavne na slovne spojenie "verejne dostupný". A popritom tam skus najst slovo "súkromný".
 

 

:)
ono for je v tom, ze "Pozostáva z tisícok menších komerčných...." atd :)

inak povedane, nedokazes vyuzivat akysi abstraktny internet, bez toho aby si realne interagoval s niekym, kto tvoje jednicky a nuly doruci kam si prajes (poskytovatel konektivity) ci zabezpeci co hladas (poskytovatel obsahu). a ta interakcia ma svoje pravidla a svoju cenu.
 

Neviem, aké Vaše články...

...články (nie blogy!) máte na mysli, ale ak ste boli po čase stiahnutá z výberu, tak to asi malo svoj dôvod. Pochopiteľne - ja neviem aký, môžem salen domnievať.
Ale, ako poznám Vaše názory, ktoré neraz, často píšete ako v článkoch, tak v diskusiách, možno ste opakovane porušili tú časť Kódexu blogera, kde sa píše, citujem:
"Bloger nesmie propagovať útočné vojny, násilie, agresivitu ako prostriedok riešenia konfliktov, politickú, občiansku, rasovú, národnostnú, náboženskú a inú neznášanlivosť. Preukazuje primeranú úctu iným štátom, národom, ich tradíciám, kultúre a morálke. Bloger nesmie svojimi príspevkami vyvolávať verejné pohoršenie."
Ale nad tým sa asi musíte zamyslieť Vy.
Neviem o akých "správnych názoroch" píšete - z mojej skúsenosti: Ja na blog píšem články s mojím názorom, či je alebo nie je "správny," to neviem, ale žiadny článok mi redakcia webu SME blog nezmazala ani nikam nepresunula.
 

 

1. Ku vášmu predchádzajúcemu príspevku. Ľudia chodia na túto stránku kvôli článkom, takže tí, čo pomohli im stať sa navštevovaným portálom sú blogeri, ktorých neskôr vykopli.
Môžem si založiť súkromnú stránku, to je pravda, ale výhodnú pôžičku od Sorosa na ňu nedostanem.
2. Vami citovanú časť kódexu blogera som v čase vykopnutia z výberu neporušila ani raz. Keďže vtedy nebola ešte migračná kríza ani kultúrne obohacovanie, ku učeniu proroka Mohameda (peace be upon him) ani k náboženstvu pokoja ani ku vítacej migračnej politike som sa nevyjadrovala.
Ale písala som bludy, že 95% DNA asi nebude odpad, ale má funkciu, ktorú sme ešte neobjavili (dva roky po vykopnutí z výberu vedci dokázali, že som mala pravdu) a podobné články, ako teraz píšem na blog.idnes. Môžete posúdiť sami, či naozaj kódex porušujem šírením nenávisti https://tvrdonova.blog.idnes.c...
Ale zabudla som. Pre progresivistov je nenávisť každý názor, s ktorým ľavica nesúhlasí. A priznávam, že nesúhlasím so všetkými názormi neomarxistov (napríklad sa nesťažujem, že nás ženy utláčajú heterosexuálni bieli muži), takže podľa ich definície šírim nenávisť.
 

Tieto tvoje

táraninky len potvrdzujú, že žiadna škoda tvojim odchodom z blogoviska nevznikla, práve naopak :-)
 

 

To je pravda. Narozdiel od článkov pána Droppu tie články na https://tvrdonova.blog.idnes.c... nemajú žiadnu pridanú hodnotu.
Veď článok, v ktorom sa zacitujú pasáže z kódexu a konštatuje sa, že blogeri ich nedodržiavajú je veľmi informačný, má vysokú pridanú hodnotu a aj morálne poučný a preto patrí na titulku,
Tvrdoňovej články nemajú nič z toho a preto na titulku nepatria.
 

Keď ju miluješ, nie je

čo riešiť, keď prahneš po vedeckých dôkazoch ako Ježiš vstal z mŕtvych, veríš, že Soros má vo všetkom prsty , veríš, že akási Tvrdonová ktorá vyštudovala históriu vedela dva roky pred vedcami ako je to z DNA tak ju sleduj na iDnes. Hlavne, že vás spája spoločný nepriateľ, to je dôležité :-)
 

 

Počkaj.
V niektorom z tých blogov je vôbec Soros spomenutý? A že dokonca má vo všetkom prsty? Poprosím link kde.
Veď Soros určite nikdy do ničoho nezasahuje. To každý predsa vie, rovnako ako všetci vieme, že Epstein DID kill himself.
 

:-)

este ze nezakazali teba, Ivan. Pretoze to by bola obrovska skoda .
 

Niekoho zakázali?

Kde a kedy?
 

 

Zakazovalo sa kedysi, dnes sa vyhadzuje z platformy a demonetizuje. To je podobné ako keď komunisti v 50. rokoch zatvárali ľudí, ale v 70. rokoch zväčša už len vyhadzovali z práce. Na umravnenie to stačilo, všetci už vedeli, čo dokážu.
 

Pán Droppa,

Vami citovaný bod kódexu neraz porušila samotná redakcia SME.
Na blogu som od r. 2005, takže si všeličo pamätám. Pamätám si, aká tu bola atmosféra kedysi a aká je dnes. I na vzťahy medzi blogermi a adminmi. A dávam úplne súhlasím s Marienkou Tvrdoňovou.
 
Hodnoť

 

Bencik, Smetana, Droppa.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. David Toth: Nekompetentná Firma OĽaNO 573
 2. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 545
 3. Martin Ondráš: Africký mor všade kde sa pozrieš a zodpovedný mlčí 451
 4. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 252
 5. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 233
 6. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 133
 7. Martin Greguš: Premiér Matovič vyčíta Sulíkovi nízke EQ. Jeho dnešný status však hovorí skôr niečo o ňom 102
 8. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 92
 9. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 84
 10. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 68

Rebríčky článkov


 1. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 2. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 3. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 4. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 5. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 6. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 7. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 8. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 9. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 10. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...


Už ste čítali?