Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Svet stále ovládajú prasce (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

a niekedy aj gorily

To je síce pravda -

- ale nad prasce a prasnice (nielen) v politike niet :-)
 
Hodnoť

US + THEM

Darmo, čo je nejako spojené s Pink Floyd stojí vždycky za to... Ohromné spracovanie, pri niektorých záberoch som sa cítil, akoby som Rogera videl naživo. Veľký rozdiel oproti predošlému turné s The Wall robí podľa mňa kapela, ktorú Roger na toto turné dal dokopy. Ale neporozumel som, že vrchol koncertu - Comfortably Numb do nahrávky nezahrnuli... Na druhej strane ma však ohromne potešil krátky film, ktorý nasledoval - A Fleeting Glimpse so zábermi z príprav koncertov... tieto a podobné zábery zbožňujem!!!
Skrátka - bolo to dokonalé! A slzy tiekli už pri prvej piesni... ohromné pripomenutie si neopakovateľného zážitku.
 

US + THEM

Mimochodom, o tej informácii, že sa Roger s Davidom stretli som nevedel, akurát z jedného najnovšieho interview s Rogerom som sa dočítal iba o tom, že David mu odmietol nový film na stránkach Pink Floyd propagovať...
David, si myslím, že už vôbec bude vystupovať iba príležitostne. Veľkého turné sa podľa mňa asi nedočkáme... Pred pár dňami ale vystúpil v Royal Albert Hall na 70tke jedného známeho muzikanta - kamaráta. Čo som si ale všimol, tak na gitarovom remeni, na ktorom mu posledné roky visel The Black Strat už visí klasický čierny Stratocaster s aktívnymi snímačmi, ktoré David používal počas dvoch posledných turné s Pink Floyd na svojom Red Stratocastri.
 

Prosím Vás,...

...mohli by ste podrobnejšie upresniť, na oslave koho David hral?
Mohli by ste, prosím, dať sem link - odkaz na záznam alebo časť záznamu z tohto vystúpenia?
Bol by som Vám veľmi vďačný - ďakujem vopred.
 

David Gilmour RAH

Bol to koncert k 70tke Richarda Thompsona.
David zahral tuším dve piesne - jedna z nich bola Fat Old Sun
https://www.youtube.com/watch?...
 

Ďakujem za info -

- Fat Old Sun David na tomto koncerte nehrá na čiernom Strat - ale vyhľadám tú druhú skladbu. Som zvedavo nedočkavý :-)
 

Vo filme toho chýbalo viac -

- nielen Comfortably Numb, ale aj Vera & Bring the Boys Back Home a tiež Mother a veľa iných skladieb.
Podľa mňa možno preto, lebo film vznikol len zo záznamov troch koncertov v Amsterdame - a neviem, nie som si istý, či v Amsterdame Comfortably Numb hrali. Možno, pravdepodobne áno - a potom sa Comfortably Numb asi objaví medzi bonusmi na dvd a br. Ide aj o to, že samotný film v kine asi nemohol byť neúmerne dlhý, preto v ňom nie sú všetky skladby, ktoré na koncertoch postupne odzneli.
Čo sa týka atmosféry filmu - úplne s Vami súhlasím. V kine to bol neopísateľný zážitok, dokonalé ozvučenie, obraz ostrý ako žiletky... Veľmi ma zaujal aj dej akoby kompaktného filmu na zadnej projekcii za skupinou - napr. príbeh vojaka, ktorý ráno vstana, oholí sa a ide do práce - teda do riadiaceho centra, odkiaľ riadi drony, ktoré útočia na ciele, vzdialené cez pol zemegule od riadiaceho centra. Dnešná vojna sa tak stáva čoraz viac odľudštenejšou - v podstate vojaci už nevidia nepriateľa ani "nepriateľa" priamo. Takých okamihov bolo vo filme veľa.
Priznám sa - aj mne tiekli slzy dolu lícami: niekedy z hudby, ale častejšie z toho, čo som videl v pzadí, napríklad slumy, biedu ľudí, detí - prehrabávajúcich haldy odpadkov...
Roger Waters Us + Them je mimoriadne silný film s priamym, jasným posolstvom.
 

 

Nedá sa, než súhlasiť. Za seba poviem, že keď sa film rozbehol, zvihol som z podlahy sánku a potom už bez dychu sledoval film až do konca.
Trocha som rozmýšľal, prečo asi David odmietol Rogerovu ponuku - na um mi prichádzajú viaceré dôvody: možná Davidova nechuť k ďalším megaprojektom (jeho vystúpenia sú predsa len skôr komorne ladené - jasne, nehovorím o koncerte v Pompejách), možno stále nestrávil Rogerovu snahu urobiť svojho času z PF niečo ako svoju "doprovodnú skupinu", alebo je medzi nimi niečo, o čom verejnosť ani nevie. V každom prípade je to pre fanúšikov dosť veľká škoda aj vzhľadom na to, že ešte aj Nick sa znova dostal do formy a ak by to dali aspoň na jeden projekt dokopy, mohlo by to byť zaujímavé (aj keď Rickove klávesy by chýbali - čoraz viac si uvedomujem, že po hudobnej stránke boli práve rozhovory Davidovej gitary a Rickových kláves to, čo zdôrazňovalo charakteristický "sound" Pink Floyd).
 
Hodnoť

Z prasiatok zvierat je aspoň osoh

Z ľudských svíň sú len obrovské škody a svinstvá.
Pink Floyd má myslím 3 megahity, teda tie poznám , ostatné piesne nepoznám. Zimomriavky mám z inej skupiny.
 

Píšem o prasatách -

- najpresnejšie o prascoch a prasniciach - a z nich žiadneho úžitku niet.
Pink Floyd a tri megahity? Nuž - mýlite sa.
Už len celé tri štúdiové albumy: The Dark Side Of The Moon (1973), Wish You Were Here (1975) a Animals (1977) sú samé osebe, ako celky, maxisupermegahitmi.
Najmenej tri megahity sú na dvojalbume The Wall (1979).
Atď.
Z akej skupiny máte zimomriavky? Možno sa zhodneme.
 

 

Poznám tie megahity , čo pozná asi každý, Brick in the Wall, Money, občas sim si popočúval, ten tretí mi teraz akosi vypadol z hlavy, ked mi začala znieť v hlave melodia Money :)
Počúval som 1000 rôznych krásnych skladieb od mnoho spevákov, speváčok a skupín, každá super pieseň je zázrak, no predsa len najviac som počúval a počúvam jednu nemenovanú kapelu. Pink Floyd do tej mozaiky "mojich piesní" prispel tými 2ma -3ma megahitmi.
Ked sme trocha zabrdli do hudby a predtým do ekologie, poznáte album Olympic Prázdniny na Zemi? Alebo Dalibor Janda Všechno na Mars ?
 

Škoda,...

...že sa s nami nechcete podeliť o názov tej jednej nemenovanej kapely - možno by sme si niečo od nej vypočuli, a čo sa týka mňa - možno by sme narazili na rovnaký vkus. A ak nie, nič by sa nestalo - ja nepatrím, zďaleka vôbec nepatrím k tým, ktorí by súdili a odsudzovali niekoho len preto, akú skupinu, hudbu počúva / nepočúva.
Prázdniny na Zemi od Olympicu poznám - mám LP, CD, bol som na tom aj keď album hrali koncertne. Možno viete, možno nie, ale album bol aj sfilmovaný - do jedného takmer 40-minútového videa: https://www.youtube.com/watch?... .
Aj Dalibora Jandu Všechno na Mars je mi známe.
Oveľa viac než Dalibor Janda je mi bližší napr. Progres 2 - ich tematické albumy, hlavne Dialog s vesmírem (1980) a Třetí kniha džunglí (1981), sa taktiež opierajú o ekológiu, vzťah človeka k Prírode, k civilizácii a pod.
 

Mozeg 2

mám LP Mozek a len tú hudobne poznám. Ano, oni skladali také rokové opery a aj s myšlienkovým posolstvom. Prázdniny na Zemi som videl v telke no a teraz sa dá pozrieť na youtube. Ináč moja prvá hudobná skúsenosť bola s Blue Effectom s Mišíkom a Hladíkom , konkrétne platňa Meditace , kúpil ju starší brat a ja som si ju potom stále púšťal. Potom som si púšťal kopec rodičovských singlov aj LP , samozrejme v ČSSR bola prakticky len domáca hudba a drvivo prevažovala česká, takže som "odchovaný" na českých spevákoch a speváčkach a samozrejme prevládal Gott. No ale neberiem to ako hendikep, pretože česká hudba bola kvalitná a aj preberali zahraničné skladby tak človek nebol nejako ochudobnený ani o zahraničnú hudbu. No a ked som už bol väčší, hľadal som si "svoju" hudbu, domácu aj zahraničnú.
Hudba je pre mňa niečo neskutočné, ako majú niektorí ľudia také tvorivé hudobné nadanie. Je to pre mňa zázrak.Čím som starší, tým viac si uvedomujem každý tón, každú melódiu , aké je to neskutočné dielo a tvorivý nápad. Niekedy som to bral ako samozrejmosť - si spevák, hudobník, tak predsa hraj a komponuj. Teraz si uvedomujem, aké je to neskutočné.
 

oprava

Progres 2
 


Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Šok pre Slovensko. Robert Fico vracia peniaze. 40 987
 2. Peter Cmorej: Pellegriniho vláda rozdala svojim v posledných dňoch ďalších 3,4 milióna € 13 185
 3. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 6 986
 4. Jana Júdová: Prestaňte sa už hojdať, pán premiér, prosím, ten konár to nevydrží 6 097
 5. Miroslav Lukáč: Ficova TB na TATRI prekročila všetky medze. Potvrdila nutnosť ochranky. SBS, aj lekárskej. 3 727
 6. Peter Kollega: Dnes som vstúpil do stoky zn. @LBlaha 2 241
 7. Michal Šimečka: Kde sú tie európske rúška? 2 232
 8. Tibor Ferko: Nepochopil som poďakovanie Kiskovi za blackout PS/Spolu 1 791
 9. Katarina Antenozio: Koronavírus, alebo komu sa blýska na lepšie časy. 1 607
 10. Martin Fletcher: Ukliďme Česko, koronaviru navzdory! 1 505

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Kritérium pravdy je prax
 2. Rastislav Hrušovský: Iracionalita ekonomiky, zaklad pandemie ľudstva?
 3. Daniel Macko: K čomu vláda potrebuje výpisy hovorov v boji proti koronavírusu?
 4. Viktória Nováková: Súzvuk
 5. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1.
 6. Olívia Lacenová: Unilever ako investícia s potenciálom. Vďaka COVID-19
 7. Martin Krištoff: Dodávky ropy naďalej rastú. Dohoda zatiaľ nie je na stole
 8. Marcel Vlna: Matovičov volič premiérovi: NEBUĎ HYSTERICKÝ!
 9. Vladimír Krátky: Matovič bude potrebovať zázrak, alebo nekompromisne zamieriť ukazovák na Fica !
 10. Miroslav Sabol: Ekonomické vydieranie počas takzvanej tretej svetovej vojny


Už ste čítali?