Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Greta Thunberg a kocka ľadu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Pán Droppa,
ja som tiež aktivista a pritom ku Grete takisto cítim odpor , prečo ? Jednoducho preto, že miliony ľudí sú daleko väčšími bojovníkmi proti devastácii planéty, a nikto nevie ich mená, nevystupujú v OSN a td. Greta áno. A to vo mne vzbudzuje ku nej veľký odpor. Poznáte mená ľudí, čo sa priväzovali o stromy, aby ich nevyrúbali? Poznáte mená slovenských , českých a popredných dlhoročných svetových aktivistov z Green Peace, čo obetovali svoj život a svoje peniaze na boj s ničiteľmi Zeme? Poznáte mená vedcov, čo desaťročia upozorňujú na devastáciu Zeme? Nie . Prečo ? Lebo nie sú medializovaní ako Greta. A preto ten odpor ku Grete .
1464148
Ja vam rozumiem, len pisem ze to nie je treba citit. Ci uz to nazveme odpor ako pisete v povodnom prisepvku, ci zavist ci smutok je vcelku jedno, je tam proste negativna emocia. Tou vzdy skodime aj sebe. A naviac: vobec nic tym nedosiahneme ze ju mame. Nie je treba Gretu "brat" akoze fandit jej, uznavat ju, pricom mozme iba akceptovat realitu ze bola vynesena tam kde je. Mozme brat ako fakt ze media jendoducho nevenuju pozornost kvalitnym ludom, ved to nie je len pripad ekologie, ale vlastne na vsetkych ostatnych poliach/temach. Ved to vsetci vieme. Take su media. A opat mozme voci nim citit nenavist, negativne emocie, alebo iba konstatujeme: ano, tak to je. Svet nie je dokonaly, a vsetky tieto javy su len odrazom toho. Napriek tomu, mozme byt vcelu radi ze sa postupne zacina o ekologii hovorit, aj ked skrze nedokonaleho predstavitela. To by este prednedavnom nebolo mozne. A mozno - prave tato nedokonala predstavitelka docieli, ze sa postupne zacne pozornost venovat aj inym a lepsim. Na rovine jednotlivcov to uz nastava, kopu ludi hladalo argumenty proti nej, pozreli seriozne dokumenty a zistili ze v podstate to tak, ze je to horsie nez si mysleli. A ti mocni, do nich treba kladivom do hlavy buchat, mozno prave gretin kaliber je to kladivo, nech ich od jedu roztrhne, az potom si uvedomia, alebo nie, ale aspon sanca je. Hovorim, ono je to take, casto sa stane ze v dnesnom svete zameranom na obal, na prezentaciu su v popredi ti, co sa vedia predat, pred tymi co skutocne vedia. Ako som spominala, je to tak od pracovneho pohovoru, cez showbiznis (ktory je prave preto na vyslni) az po politikov, ktori su tiez marketingove produkty. Tak to proste je, ci sa nam to paci alebo nie, je to realita. Tieto marketingove produkty su v koncovke vcelku jednoduche, staci pozriet predvolebne hesla a kampane a to vsade vo svete. A tak, na tejto vonkajsej urovni medialny produkt Greta stoji proti medialnym produktom novodobym papalasom v parlamentoch, OSN a inde. Ako hovorim, vyvoj tam je, este pred storocim by ani len toto nebolo mozne, ti paprdovia by ju vobec nepustili, nebola by sanca. Teraz pustia, ale zatial len "taku" a nie "lepsich", ale aj to je progres. Ide to pomaly, ale ide.
isabelle
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

No hej,

ale aj tak sa mi to vôbec nepáči, ked mediálnym vytvorom s minimálnymi zásluhami sa dostáva pozornosti a skutočným hrdinom, čo si to odmakali, nie.
 

Obávam sa, že nemáte pravdu -

- keď sa aktivisti priväzovali k stromom v Tichej doline a v Kôprovej doline, a neviem kde ešte všade, tak to bolo veľmi intenzívne prezentované v médiách, podobne aj všetky aktivity (protesty, lezenie na chladiace veže a. e. a pod.) Greenpeace.
Slovenskí ochranári, aktivisti v ochrane prírody sú bežne citovaní v médiách, vyjadrujú sa ku všetkému - od lykožrúta cez povodne, suchá... až po zámery usporiadať u nás zimnú olympiádu, stavať to či ono v národných parkoch a pod.
Dvoch ochranárov - aktivistov má Slovensko v Európskom parlamente.
Niečo také, ako je zasadnutie - zhromaždenie OSN sa týka celého sveta. Preto sú stretnutia a rokovania OSN v strede záujmu svetových médií.
Vy tu píšete o sebe - ale anonymne, pod akýmsi číslom. Vystúpte z anonymity - založte si blog (ako napr. p. Rudolf Pado) a píšte denne hoc aj tri články o Vašich aktivistických aktivitách a o tých aktivistoch, o ktorých sa nepíše - a podľa Vás by sa malo.
Cítiť odpor k niekomu len preto, lebo sa na neho v nejakom čase sústredia médiá - tak to je malicherná smiešnosť.
 

Tak mi povedzte meno niekoho,

kto sa priväzoval o strom, plus jeho ďalšie mnohoročné aktivity. Neviete, lebo nikoho tak intenzívne a dlhodobo nepropagovali. A už vôbec im nedali slovo v OSN ani nezaplatili cestu do USA .
Nie je to malicherná smiešnosť, pri takom prístupe sa onedlho vyroja znova prevracači kabátov, čo teraz jazdia na SUV a lietaju po dovolenách 3 x do roka a zrazu 1. krát v živote sadnú na bicykel a hned z nich budú najväčší ekologickí aktivisti. A kopec ľudí ako Vy im na to skočí. O tých, čo dlhoročne žijú skromne a v súlade s prírodou, nebude vedieť nikto.
Myslím, že zmena , ktorú chceme a očakávame , má isť ruka v ruke aj so spravodlivosťou, aby osobnosťami neboli rýchlokvasené mediálne celebrity, ale skutočné osobnosti, ktoré v danej oblasti pôsobia dlhodobo a poctivo. Aby takí ľudia znova neostali na dne a celebrity prezlečú kabáty na novú dobu a znova budú na výslní a pri moci, dokiaľ to znova nedo curvia na svoj obraz .
 

Vážený 1553084,...

...v tejto diskusii máte, ak som dobre počítal, 19 či 20 príspevkov. Zatiaľ. Okrem toho, že v podstate stále pripomínate, ako Gretu Thunberg neuznávate, neberiete, neznášate a pod., tak okrem toho nepíšete nič, čo by nejako prispelo do tejto diskusie dajme tomu niečím novým, zaujímavým, hlavne ppzitívnym a predovšetkým fundovaným - ak nie priam odborným.
Už ste došli k tomu, že dokonca kopírujete obsah jedného Vášho príspevku do ďalšieho - porovnajme si Vaše príspevky, ktoré ste do tejto diskusie pridali 01. 10. 2019 o 17:13 hod. a 30. 09. 2019 o 15:06 hod.
Pýtate sa ma, tvrdošijne, "na meno niekoho," kto sa priväzoval o stromy aby ich chránil, na mená niekoho, kto viedol dlhoročné aktivity v ochrane prírody, v ekológii a pod. Pozrite sa - ja nemám čas prehrabávať sa v mojom takmer dvadsaťročnom archíve mojich reportáží a článkov len v týždenníku .týždeň a v denníku Hospodárske noviny. To od mňa nechcite. A aj keby som to spravil a povypisoval Vám desiatky mien ľudí, o ktorých som písal - tak to spochybníte a budeme tam, kde stále sme.
Ale dobre - vymenujem Vám aspoň zopár ľudí z oblasti, o ktorej je reč, a ktorých verejnosť dobre pozná: Erik Baláž, Martin Hojsík (od roku 2019 náš europoslanec), Mikuláš Huba, bratia Erik a Tomáš Kaliskí, Michal Kravčík, Juraj Lukáč (a desiatky ľudí z Lesoochranárskeho zoskupenia Vlk), Rudolf Pado (a ľudia okolo neho v OZ Tatry), Michal Wiezik (od roku 2019 náš europoslanec), ale aj Katarína Začková (televízna reportérka, ktorá pracovala v RTVS v relácii Reportéri a odhalila veľa ekologických káuz, problémov, pochybení nielen štátnych úradov od tých najvyšších po tie najspodnejšie a pod.)... To sú ľudia, ktorých slovenská - a nielen slovenská - verejnosť pozná. Ak ste si všimli, zoradil som ich abecedne podľa priezvisk, aby som nikoho neuprednostňoval.
Jednu osobu a súčasne osobnosť uvediem zvlášť. Je to naša pani prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá najmenej desať rokov svojho života venovala boju proti nadregionálnej skládke odpadov takmer v centre Pezinka. Ako vieme - ona a občianske združenie Via Iuris ten boj vyhrali. Nebol to ale jediný eko-boj, ktorý pani Čaputová na "bojovom poli ekológie" vyhrala. Teraz to podstatné - možno ste si všimli, že na tom istom zasadnutí OSN, kde vystúpila s prejavom Greta Thunberg, vystúpila aj naša pani prezidentka Čaputová - a tiež s témou, týkajúcou sa ekológie, globálnych zmien podnebia a pod. V istých veciach sa prejav našej pani prezidentky - len podaný inými slovami - prekrýval s tým, čo v OSN povedala Greta Thunberg. Logická otázka: Aj našu pani prezidentku neznášate, neuznávate, neberieta, dokonca nenávidíte?
Napísal som Vám - a na to ste vôbec, ani zo slušnosti, nazareagovali - aby ste vyšli z anonymity, aby ste si pod menom a priezviskom, s fotkou v profile, založili na webe SME blog - a aby ste na ňom zverejňovali články o tom, čo považujete za hodné čitateľskej pozornosti. Teda aj o tých ľuďoch, o ktorých sa, podľa Vás, nikde nepíše a nikam - kdeže do OSN - ich nevolajú. Ale Vy nie - radšej tu budete dookola napádať a urážať jedno obyčajné 16-ročné dievča, ktoré Vám ani nikomu naozaj nič zlé nespravilo, a budete napádať a urážať aj tých a tie, ktorí / ktoré s Vami v tejto diskusii nesúhlasia alebo majú iný názor. A na záver to ešte zaklincujete "skrytým" vulgarizmom - ako keby sme nevedeli, že v niektorých jazykoch sa "c" číta ako "k."
 

Nepočítal som príspevky,

ak ich mám 20 tak len preto, že som tu na 20 tupcov sám.

Že nemáte čas prehrabávať archívy na mená aktivistov? Ved práve o to ide, vy nemáte ich čo hľadať, ale vedieť. Ale neviete preto, že neboli medializovaní ako je medializovaná rychlokvasená Greta. A tých, čo ste spomenuli (Kravčík, Pado, atd), tí nemali možnosť vystupovať v slovenskom parlamente, nieto v OSN, nikdy neboli tak hystericky medializovaní ako Greta, ktorá nič nespravila. Mená slovenských aktivistov, čo ste spomenuli, okrem pár ľudí, na Slovensku nepozná nikto, a zásluh a mravenčej poctivej práce majú za dlhé roky nepomerne viac ako Greta.

Čaputová - typický príklad medializácie. Nikdy som o nej nepočul, až do vymedializovaných prezidentských volieb. Sa pýtate, či prezidentku Čaputovú neuznávam či dokonca nenávidím? Svojim spôsobom ano, pretože jej činy sú rovnako nečiny, len čistá medializácia. Mám odpor ku gestám, ako ked Hitler zoberie do náručia dieťa a pod. Teda keby celý život sa staral ako vychovávateľ o deti tak vtedy nie, ale ked tak spraví jednorázovo mediálne, tak je to u mňa čistý odpor. Hitlera som použil len ako zlý príklad, ale o to názornejší.

Čo sa týka vulgarizmu, použil som ho na falošných prezliekačov kabátov , nie na Vás ani na Gretu. A že som použil c a nie k, tak nie preto, že by som nechcel, ale aby neboli ***** hviezdičky. Ináč vulgarizmy v osobnom živote používam (bohužiaľ) často, lebo bohužiaľ taký svinský svet je a ľudia v ňom, že to u mňa evokuje vulgarizmy. V peknom, dobrom a spravodlivom svete by som bol usmievavý a bez neslušných slov.

Z anonymity možno vyjdem, ale ked sa bude dať. Teraz je taká "slobodná" a "demokratická" doba, že za názor na facebooku vás prepustia z práce ... Neanonymne píšu len tí, čo sa tým živia a teda sa musia zverejniť alebo dôchodcovia , ktorých za svoj názor z dôchodku nevyhodia. A ešte mladí pošahanci, ktorí nepíšu "vážne" veci a ich prípadné pisateľské a názorové "prehrešky" sa berú s istou toleranciou.
 

Prepáčte,...

...už sa nemienim s Vami vôbec zaoberať - už len preto nie, lebo v tejto diskusii sú, podľa Vás, všetci, vrátane mňa, teda okrem Vás - tupci.
Potvrdilo sa, čo som na Vašu adresu napísal: Viete ľudí len urážať, nadávať im a na nich. A myslíte si, že keď ste zaregistrovaný v diskusii pod nejakým číslom, alebo by ste sa zaregistrovali aj pod nickom či falošným menom a priezviskom, tak ste anonymný. Nie, nie ste.
Na margo kauzy "pezinská nadregionálna skládka odpadu" - nuž, písalo sa o nej dlhé roky a veľmi často. Už aj preto, lebo pani Čaputová a Via Iuris proti skládke bojovali vyše desať rokov - a stáli proti silným protivníkom, prepojeným aj na našu politickú scénu, na politikov. Keďže ste nikdy nič - až do prezidentských volieb - nepočuli o zámere postaviť v Pezinku nadregionálnu skládku odpadu aj nebezpečného odpadu - svedčí to o tom, ako sa o ekológiu a životné prostredie u nás "zaujímate." S veľkým predpokladom - nijako.
Bye, bye...
 

Ked ste citlivka, nediskutujte

Tak ako politik musí zniesť vyššiu mieru osočovania bez toho, aby každého hned dával na súd ako ***** Harabin, tak aj diskutujúci musí zniesť silnejšiu kritiku, než na akú je zvyknutý v bežnej debate zoči voči. No myslím si, že to je len zámienka s tou akože urážkou na cti, nemáte argumenty moje tvrdenia vyvrátiť, tak sa zameriate na úplne nepodstatnú akože nadávku. Väčšinou sa tak správajú deti, nebudú rozoberať problém a argumenty protivníka, ale chytia sa jedného osobného útoku a začnú rozoberať ten a potom je polemika úplne inde. No nevadí, svoje som si povedal, ked to neberiete, Vaša vec, ja zas neberiem Vaše argumenty týkajúce sa hlavne Grety, niektoré argumenty beriem. Ináč v životnom prostredí robil som roky na rôznych problémoch, väčšinou neúspešne, pretože arogantov a množstvo vlažných ľudí prevláda a vtedy je boj márny. A bol som aktívny aj v iných veciach, no nebudem to písať kvôli anonymite. Jedno je isté, nehodnotím šaty a mediálne gestá ale skutky.
 

Človeče,...

...Vy ste zvláštny.
1. Reagoval som v diskusii na Vás - pretože ste ma (spočiatku slušne) oslovili, dokonca priezviskom;
2. Ja nie som ani politik, ani inak verejne činná osoba, ktorá môže či priam má, musí zniesť nejakú kritiku - aj ironickú, možno až netaktnú. To, že ste tu všetkých nazvali tupcami - tak to svedčí o Vás, o Vašej "úrovni," nie o mojej ani iných v tejto diskusii;
3. Píšete, citujem Vás:
"Ináč v životnom prostredí robil som roky na rôznych problémoch, väčšinou neúspešne, pretože arogantov a množstvo vlažných ľudí prevláda a vtedy je boj márny."
Takže Vy ste síce čosi robili - ale neúspešne (samozrejme - za ten neúspech môžu, ako inak, iní, nie Vy). Tak sa teda asi musíte zamyslieť nad sebou, prečo ste boli a ste neúspešný. Ak ale ku všetkým v okolí pristupujete tak, ako k ľuďom v tejto diskusii, tak sa tým neúspechom ani nečudujem.
4. Ubezpečujem Vás, že žiadna citlivka nie som. Už som sa o sebe v týchto diskusiách na webe SME dozvedel kadečo, pochopiteľne číre lži a ohováračky, dokonca aj to, že som členom strany Smer - SD, potom zas strany SNS, jeden bloger ma dokonca nazval esesákom :-) Je mi to akurát tak na smiech, podobne ako Vaše slová, že som tupec.
 

 

4. Budeme sa donekonečna prehovárať okolo tupca? Nie ste tupec, spokojný? Len tie názory ohľadom extrémne medializovanej Grety su tupé.
3. Mnoho mysliteľov, reformátorov či objaviteľov vo svojej dobe nepochodili, aj ked sa veľmi snažili.
2. Podobné s bodom 4. Vedzte, že iných diskutérov som očastoval nepomerne tvrdšie (no nedalo sa s nimi ináč) a vymazané príspevky som mal mnoho :)
1. Všetko dobré pán Martin Droppa, Váš ďalší blog snáď bude znova lepší.
0. Zomrel Karel Gott . Bol to Boh
 

 

- ked uz si taky velky Green peace aktivista, tak mi prosim ta vysvetli ako je mozne ze este ani raz neprotestovali v Grazi proti vyrove Mercedesu G-KLasse. toto aute je uplne neokologicke, a jeho elektroverzia sa nikdy nevyvyjala. Lenze Graz je v Rakusku a to su predsa tyto eko terorosti z Geenpeace predsa nemozu dovolit poukazat na to ze aj u nich doma je nieco neokologicke.
a to nehovorim o verziach G-Klasse s mramorovou podlahou.
- este jedna vec. jasne ze je v mestach zly vzduch. ako Paris, alebo Studgard, Praha, su postave v rokline, zastavene uplne vysokymi objektami, uzke ulicky, takze pride vzduchu je uplne zamedzene. Kde boli tzv. Mestsky architekti ked sa projektovali mesta? iba si nabalovali svoje konta aby boli iba boahtsi. Velke mesta su nanic.
 

A ty mi povedz, ked si taký veľký

Gretokatolik, kedy Greta vystúpila na okamžitý zákaz výroby a predaja a používania smradľavých dieslových Volv, kedy Greta vykričala na okamžitý zákaz výroby, predaja a hlavne používania, teda uzemnenia atmosféru zasierajúcich a hlučných Gripenov a kedy Greta povedala, že všetky lesyničiace Husqvarny treba okamžite dať na šrotovisko ?
 

 

Nikdy a to je ten problém. Ona a im podobý nikdy sa nepostavili proti tomu čo si napísal. Všetko je to len banda naničhodníkov, a zaškodákov.
 

No áno,

veď tak.
 

Ved hej,

o to išlo.
 

co pises je cista zavist

dievca robi to co iny robili pred nou, no s mensou popularitou. Ona je tiez na strane ochrancov prirody, kazdy kto dostane sancu a medialny priestor a vyuzije to pre dobru vec, je dobry clovek. Ide prikladom a dava navod ako sa to da tiez. Vyuzila svoje moznosti a stastie, ze si ju svet vsimol viac ako anonymnych "ekoteroristov" z Greenpeace. Zober si taky showbiznis. Aj tam sa stane hviezda len tek kto ma stastie a vsimnu si ho. Vies kolko genialnych hudobnikov, spevakov, tanecnikov a hercov je neznamych, co pracuju v anonymite? Nevies, lebo si o nich nikdy nepocul, ale exituju a tvoria a niekedy hodnotnejsie, ako hviezdy. Takze ak k nej citis odpor, len preto, ze Teba si nikto nevsimol, tak si zavistliva osoba. Mal by si sa radsej tesit, ze je niekto, kto pomaha aj tvojej veci a aj tvoje posolstvo posuva viacerym ludom, ako ty kedy budes moct. Je na nasej strane a bojuje snami a za nas.
 

Počuj Gretokatok,

prečo si doteraz nerobil tak, ako kážu povedzme ľudia z GreenPeace? Navyše ich nazývaš teroristami. Aspoň vidno, s akými hňupami má normálny človek do činenia. Je to vidno na každom kroku a v každej oblasti. Vidno to aj v náboženstve, vo voľbách, v práci, vo voľnočasových aktivitách, v životnom prostredí.
 

 

Odkial vies ako zijem, ako prispieavam na ochranu Zeme? Neodsudzuj a nenadavaj mi, ak nevies kto som. Len hlupak nazyva niekoho hlupakom, ak ho nepozna. Keby si moj prispevok cital a pozorne, zistis, ze ekoterorista je v uvodzovkach. Ale ako hnup normalnemu to asi nemusim vysvetlovat, co mozu uvodzovky znamenat.
 

Nie , uvodzovky som si nevšimol,

a preto som reagoval tak ako som reagoval. Dobre, ospravedlňujem sa .
 

 

ahaa.. obaja zbierame vyhodené plastové flaše. Ty nazbieraš 2 a ja 10, ale potom príde redakcia televíznych novín a urobia rozhovor s tebou. Ja k tebe cítim odpor. Príde ti to normálne??
 

Pri 2 či 10tich fľašiach nie,

ale ak by si rozbité fľaše a črepiny zbieral neustále pár rokov , ak by si robil mnoho rokov neustále aj mnohé iné ekologické aktivity, potom áno.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 3 734
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 2 222
 3. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 709
 4. Jaroslav Mottl: Začypovali ma, svine! 1 346
 5. Stop alibizmu: Solidárne zdravotníctvo - choroba štátu, na ktorú zomiera oveľa viac ľudí ako na Covid-19 1 083
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 883
 7. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 813
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 741
 9. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 584
 10. Erich Mistrík: Pošlime konečne deti do škôl 565

Rebríčky článkov


 1. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta
 2. Štefan Vidlár: Halušky v mléčáku
 3. Peter Biščo: Hlas sa stále vyhráža ráznymi krokmi.
 4. Marian Vojtko: Nedeľné ráno...
 5. Štefan Vidlár: Fujná úvaha o špáráňí sa v nosi
 6. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 7. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 8. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 9. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 10. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?


Už ste čítali?