Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prípad Ing. Milan Uhrík, PhD. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

hlúpy novinár
Slováci, ktorí pracujú a poctivo platia vysoké zdravotné odvody, tak opäť vyjdú ako poslední hlupáci, ktorí to zase všetko zaplatia. Ukázalo sa, že nakoniec na Slovensku teda naozaj máme bezplatné zdravotníctvo – pre všetkých, okrem vlastných občanov! Toto sú reálne fakty, toto je reálna politika vlády, a nie tie ich falošné 'pronárodné' pózy, ktoré hrajú pred kamerami." Je zrejmé, aj z toho, čo som napísal vyššie, že M. Uhrík nemá pravdu = klame Kto dal právo nazvať poslanca klamárom tomuto hlúpemu novinárovi? Najskôr by on mal poznať pomery na Slovensku a potom kydať na iných. A nepíš mi, že som volička Kotlebovcov, nie som, ani som nebola. Ale aj ja som podobne postihnutá, keď som celý život platila nemalé dane a teraz ma nemôže ošetriť ani lekár, lebo bohužiaľ 10 rokov súdy nekonajú ani v takejto základnej veci - totiž okresný súd, kde robila predsedníčku Monika Jankovská, zrušil podvodne súkromnú firmu iného kraja, pričom porušil všetky zákony, aj zákonník práce, t.j. neskončenie pracovno právnych vzťahov zamestnancov... Zamestnávateľ neplatil odvody za zamestnancov, proti Jankovskej, resp. jed kolegom sa nekoná. Zisti si, novinárik, koľko ľudí nemôže byť ošetrených lekárom z dôvodu korupcie politikov!!! A až potom píš a píš pravdu.
nezábudka 2
normališ?
Uhrik a cela LSNS serviruje ludom informacie, ktoré má tzv. mainstream zakázané publikovať. Toť vsjo...
tekely
<< < 1 2 3 > >>

Uhm

nie.
 

 

Nikto nikomu nemusi davat nejake specialne pravo nazvat kohokolvek klamárom, hlupakom a podobne. Takze aj ja tvrdim, ze Uhrik je klamar a hlupak. Dotycny slovutny poslanec ma pravo podniknut kroky voci tomuto pomenovaniu bud mnou, alebo p. novinárom.
 

Samozrejme -

- ja som "hlúpy novinár."
Pomery na Slovensku dobre poznám.
Ja som "hlúpy novinár" - ale Vy máte toľkú odvahu hádzať na mňa Vaše problémy s nejakou sudkyňou a s nejakým zamestnávateľom, ktorý za svojich zamestnancov (asi ste boli medzi nimi aj Vy) neplatil odvody. A čo ja, "hlúpy novinárik," mám s tým? Nič.
Ale, aby som bol empatický a neurážal Vás - ako Vy mňa - dám Vám radu: Obráťte sa so svojím problémom na p. poslanca a europoslanca Ing. Milana Uhríka, PhD., určite Vám pomôže, ozrejmí Vám problematiku a pod.
 
Hodnoť

Vážený pán Droppa

môžete písať aj 10 článkov denne o členoch strany ĽSNS, no ich volebné preferencie to nijako nezníži. Pretože pokiaľ tu budú príčiny extrémizmu, tak tu budú aj v extrémisti. A to že sa o nich nebude písať, neznamená, že sa o nich ľudia nedozvedia.

Len malá ukážka z Vášho okolia, ktorá tu bola len rubrike regióny, ale v českom denníku na titulke.
A čudujem sa, že ste tejto udalosti nevenovali nejaký poučný blog.

https://myliptov.sme.sk/c/2210...
https://www.novinky.cz/krimi/5...
 

Vážený pán Zimon,...

...neviem podľa čoho usudzujete, že cieľom môjho blogovania je znižovať volebné preferencie ĽSNS. Alebo ich zvyšovať. Už som sa stretol aj s takými názormi, neboli ojedinelé, že robím kotlebovcom pozitívnu reklamu. Iní ma zas obviňujú z toho, že na kotlebovcov útočím a pod. Tak si vyberte.
Článok o kupliarstve v rómskej osade som čítal na webe SME. Ale nerozumiem Vašej "požiadavke," a "čudovaniu sa, že som tejto udalosti nevenoval nejaký poučný blog." Prečo by som o tom mal písať? Na blog nepíšem články na základe žiadnych objednávok či zadaní. Píšem o tom, o čom chcem. Ale nič a nikto nebráni tomu, aby ste si Vy nezaložili na webe SME blog a nepísali články o čom chcete. Ak by ste ale chceli písať o kupliarstve v rómskej osade, potom by ste - aby to bolo objektívne - mali napísať aj o množstve prostitútok u nás, ktoré nie sú z rómskej komunity.
 

mierne povedané

je to neúprimné z Vašej strany tvrdiť, že nemáte záujem na nižšej preferencii strany ĽSNS a pritom jej venujete toľko času a námahy.

https://martindroppa.blog.sme....
https://martindroppa.blog.sme....
https://martindroppa.blog.sme....
https://martindroppa.blog.sme....
https://martindroppa.blog.sme....

Ja od Vás žiadne články nežiadam, len sa mi zdá Váš blog dosť nevyvážený. Vzhľadom na Váš vek a životné skúsenosti by som očakával trochu širší pohľad na problematiku.

Niečo podobné ako píše Váš krajan pán Pado. Síce niekedy nesúhlasím so všetkými jeho názormi, ale vážim si jeho odvahu poukázať na problémy, bez ohľadu či je to politicky korektné alebo nie.

https://pado.blog.sme.sk/
 

Pán Zimon,...

...v čom zas vidíte problém ako zámienku, aby ste ma obviňovali neviem z čoho?
Že som už v polovici apríla 2018 napísal článok o rastúcich preferenciách ĽSNS a vyslovil som názor, že tie preferencie budú rásť ďalej? Po prvé - mal som pravdu. Po druhé - písal som o tom vtedy, keď o tom ešte novinári nepísali a začali sa téme venovať až o niekoľko mesiacov neskôr.
Že som napísal článok, v ktorom som podrobne a aj s ukážkami vysvetlil symboliku čísla 1844? Veď je to pravda, čo sa tej symboliky týka.
Že som písal o pohrdlivých slovách M. Mazureka na adresu zástavy EÚ - pričom bol kandidátom za poslanca do Európskeho parlamentu? Veď je to pravda a jeho výroky skutočne zazneli. Dajú sa dohľadať na internete.
A tak ďalej.
Takže - čo mi neprestajne vyčítate? Píšete, citujem Vás: "...len sa mi zdá Váš blog dosť nevyvážený. (...) "by som očakával trochu širší pohľad na problematiku."
V čom je "môj blog nevyvážený" a v čom "očakávate širší pohľad" a na akú problematiku? Prepáčte, ale vari môžem písať o čom chcem a ako chcem. A ak máte nejaké pripomienky a pod., reagujte v diskusii, alebo - a to by bolo najlepšie - založte si na webe SME blog a píšte články podľa Vašich predstáva kritérií. Môžete začať hoc i dnes - vrhnite sa na tému osôb s doplnkovou ochranou. Ukážte mi a všetkým ostatným, ako má vyzerať článok na blogu, nech sa páči. Ja budem len rád, aspoň v tejto téme na blogu neostanem akosi osamotený.
Pán Pado píše články s témou ekológie, životného prostredia a podobných tém - do toho sa ja nepúšťam, pretože nie som odborník na ekológiu, životné prostredie a pod. Na druhej strane p. Pado nepíše o utečencoch, o filmoch, kultúre, ani o kotlebovcoch.
Opakujem - založte si blog a píšte články, za 24 hodín môžete podľa pravidiel blogovania zverejniť maximálne 3 články. To nie je málo. Píšte - ja to určite privítam.
 

takže posledný...

v žiadnom prípade Vás z ničoho neobviňujem. Neviem z čoho ste to vydedukovali. Len som vyjadril svoj osobný názor na Vaše príspevky. Že ich beriete ako osobný útok je mi fakt ľúto.

Pána Pada som uviedol ako všeobecný príklad. Jeho príspevky sa mi zdajú v tomto mediálnom priestore plného balastu dosť hodnotné. Schválne som napísal "vážim si jeho odvahu poukázať na problémy". Vaše príspevky týkajúce sa extrémizmu podľa mňa bohužiaľ práve odvahu postrádajú.
A to nemyslím tú odvahu písať niečo proti extrémistom. Ale o odvahu poukazovať na pravú príčinu, ktorá im poskytuje živnú pôdu.

Vlastný blog určite nechystám. Nemyslím si, že mám dar prejavu či už ústneho, alebo písaného.

Pekný májový večer
 

Pán Zimon,...

...všetko je v poriadku. Ak som niečomu z Vašich príspevkov v tejto diskusii neporozumel a na základe toho som si to zle interpretoval, tak sa ospravedlňujem. Viete - ja som za diskusiu, za výmenu rôznych názorov a (napríklad na rozdiel od iného blogera tu na webe SME blog) na diskutujúcich s iným než mojím názorom nevyberane neútočím. Ale, ako píšem - ospravedlňujem sa Vám za prípadné nedorozumenia.
Neprináleží mi hodnotiť články blogera R. Pada, z viacerých dôvodov. Ak s niečím nesúhlasím, tak je to to, že p. Pado síce napíše "ostrú kritiku" - dajme tomu na samosprávu, ale nikdy vo svojich článkoch nedáva priestor druhej, dotknutej strane. A ak, tak len vo forme zoskenovaných dokumentov, listín. Ja nechcem a ani nebudem svoje články zostavovať zo skenov kadejakých dokumentov a z 30-percentného podielu odkazov - linkov na vlastné články z blogu. Toľko k p. Padovi, ktorému sa už ale naozaj nechcem venovať.
Pravých - alebo presnejšie "pravých" príčin popularity "antisystémových strán" je viacero, určite nie iba jeden. Ale tieto témy, ak dovolíte, si nechám do zásoby.
Aj Vám prajem pekný večer a príjemné dni.
 
Hodnoť

Mate v tomto pravdu

kazdy kandidat,ci uz na poslanca alebo na auto mechanika by mal mat schopnost
a kvalifikaciu vykonavat svoju profesiu,najidealnejsie,obidvoje tieto vlastnosti spolu.
Povacsinou ta schopnost je ale omnoho dolezitejsia ako ta kvalifikacia.
Na nestastie sme tu ale zase narazili na ten nestastny a nezmenitelny ludsky faktor.
Dam velmi lahko pochopitelny priklad,nie vsetci lekari
maju taku istu schopnost poskytovat svoju odbornost,pretoze sa aj sarkasticky
hovori ze,operacia sa podarila ale pacient umrel.Tiez by nebolo rozumne si
nechat operovat srdce ocnemu lekarovi.
Aby sme ale boli "prisni ale spravodlivi",tak nejaka skuska kompetentnosti by mala zahrnovat vsetkych politikov,poslancov,ministrov a prezidentov atd.Historia to potvrdzuje a buducnost to
tiez potvrdi.
Pretoze to ale neni prakticky mozne, tak vsetci horeuvedeni dostanu stvor rocnu sancu
ukazat coho su schopni,pripadne neschopni a co vsetko naslubovali vo svojej predvolebnej kampani.
Prikladov na to asi bude na tucty a asi ich ani nebude treba krvopotne hladat.
Kazdy clovek co nieco robi,robi aj chyby,ovsem je dolezite posudit zavaznost takej
chyby.Niekto prehra v sportke pat Euro,iny zase strati napriklad strechu nad hlavou
pretoze sa vo svojej naivnosti nechal nachytat sladkym reciam uzernika.
 

Súhlasím s Vami,...

...pán Anton.
Myslím si - aj keď poniektorí v tejto diskusii so mnou súhlasiť nebudú - že ak sa niekto chce k niečomu verejne vyjadrovať, či už kriticky alebo nie kriticky, a dokonca ak je to poslanec NR SR a europoslanec --- tak v takom prípade by si mal daný problém naštudovať a až potom písať o ňom. Veď to je predsa normálne, logické aj žiadané!
Napísal som nemálo článkov o utečencoch a o téme utečencov - a k tomu som si naštudoval aspoň azylový zákon, zorientoval som sa v terminológii a neraz som si podrobné informácie vyžiadal z MV SR. Lenže ja nie som poslanec NR SR ani europoslanec :-)
• • •
Nedávno, 13. júna, som Vám posielal krátku súkromnú správu. Dostali ste ju, pán Anton?
 

Dostal som, dakujem za mile blahozelanie

ete v ten isty den som Vam aj odoslal spiatocnu odpoved,ci sa niekde stratila
nemozem posudit,pretoze pocitac mi vzdy necha vediet ci sprava nasla adresata.
A.Spalovsky
 

Som rád, že...

...správička k Vám prišla a že Vám blahoželanie k meninám spravilo radosť.
Vaša odpoveď niekde uviazla - ale to nič.
V súvislosti s tým, o čom píšem v článku, zaujímalo by ma, ako je to u Vás, tam kde žijete. Aká je tam vzdelanostná úroveň poslancov, poslankýň?
 

Vy si asi robite zo mna srandu

ja zijem v Afrike,to dufam hovori za vsetko.
Ale len ako perlicku,predosly prezident napriklad, tejto krajiny bol pologramotny,
vedel sice trosku citat, ale pocitat vedel len do dvanast.
JAR sa chvaly ze ma jednu z najliberalnejich ustav na svete,ale ze od kedy
tu vladnu tito africki ludkovia tak znicili tuto krajinu na padrt.
Kam sa len pozriete,svetko je bud znicene alebo rozkradnute.
Zijeme v ludovo "africkej" demokracii inspirovanej s pozadia komunistami.
Svojim verejnym rasizmom voci bielym sa vobec netaja.
V case "mieru" je tu v priemere denne 53 vrazd,biely farmari su tu
systematicky vyvrazdovani.
Tu divoku predstavivost kto a co vsetko sedi v parlamente necham na vas.
Pocitam ze slovenske media takymito veciami verejnost nezatazuje.
JAR sa stala tragickou vykladnou skrinou slnieckarskych fasistov, ilegalni imigranti s
celej Afriky sa tu odhaduju medzi 12 az 14 milionov.
Nenechajte prosim dopustit aby sa aj na Slovensku dostali slnieckari k moci,
pretoze je lepsie tomu zabranit dopredu predtym nez bude neskoro.
Ked mate este nejake specificke otazky,kludne sa pytajte.
Dufam ze tento prispevok nebude vyskrtnuty len pretoze je to pravda!
A.Spalovsky
JAR
 

Pán Anton,...

...viem kde žijete a v žiadnom prípade by som si z Vás nedovolil uťahovať si či robiť si žarty, posmech. Len ma zaujíma, ako sú na tom juhoafrickí zákonodarcovia - poslanci s odbornosťami, vzdelaním a podobne.
 

Pan Droppa

ja viem ze ste nemal ziadne zle umysly,to bola moja chyba ten nadpis
tak "formulovat".
Ja si niekedy robim srandicky aj s ovela vaznejsich veci v zivote,
pretoze nic na svete neni az tak vazne aby sa na tom nedalo zasmiat
a niekedy si omylom myslim ze aj iny ludia to tak vidia.
S tohoto dovodu som sa snazil odpovedat na uroven "africkych poslancov"
troch obsirnejsie aby ste sa dostal do obrazu africkej politiky.
O politike a zivote v Afrike mam bohate skusenosti pretoze som sa
za cely ten cas o to zaujimal a vsetko sa tu stacilo otocit o 180 stupnov
a na nestastie nie k lepsiemu.
Nemohucnost tychto ludi spociva aj mimo ineho v tom, ze sa snazia
sparit kapitalizmus zo socializmom a nerozumia ani jednemu ani druhemu.
Mne to pripada ako keby sa niekto snazil skrizit krokodila s lastovickou.
 

Pán Anton,...

...žiadna chyba v nadpise, nič sa nestalo ani nedeje, veď si dobre rozumieme. Mňa len zaujíma, ako to funguje tam, kde žijete. Aj preto, lebo som veľa čítal o tom, ako veľmi a k horšiemu, priam zlému sa zmenila situácia v JAR po tom, ako moc v krajine ovládlo, nazvime to tak, domorodé obyvateľstvo. Myslím si, že v porovnaní s tým, ako je to v JAR, si my, tu, na Slovensku, žijeme ako v páperí a našou "jedinou starosťou" je dohadovať sa o tom, či je lepšia Kiskova Za ľudí alebo Trubanovo Progresívne Slovensko, a tu, v tejto diskusii, sa dohadovať o tom, či je alebo nie je ohováranie trestné. Nikto nás tu hromadne nevraždí, nevypaľuje nám obydlia, máme demokraciu a slobodu --- ale často mám pocit, ako keby sme si ani demokraciu, ani slobodu nevážili.
 
Hodnoť

 

Poslanec Uhrik nie je historik, ani utecenec, je iba ***** a preto sa venuje siereniu nenavisti. To je popravde to jedine, co ludom ako on zostava.
 
Hodnoť

Mýliš sa

nemusí ovládať nič.
V našom právnom systéme je povolené kandidovať a byť zvolený aj analfabetovi.
Máme tu pár starostov s neukončenou ZŠ.

V príklade, keď by dieťa 10x opakovalo 1 ročník ZŠ a potom ho aj tak neabsolvovalo, t. z. komisia by potvrdila, že PRVÁCKE učivo nezvládol, a vo veku pubertiaka 16 rokov z titulu zákona ukončil povinnú školskú dochádzku s klasifikáciou 5 má právo byť zvolený kamkoľvek.
 

V článku ani v diskusii...

...nič nepíšem o tom, že niekto, kto neovláda nejaký zákon alebo nejaké zákony alebo všetky zákony nesmie, nemôže kandidovať na nejakú verejnú funkciu, na poslanca, europoslanca.
Opakujem - nič také nepíšem ani netvrdím.
Píšem o tom, že ak sa niekto vyjadruje k nejakej téme z pohľadu jej zákonnosti či nezákonnosti, tak by mal ovládať príslušné zákony, súvisiace s tou témou. Čiže ak sa niekto ide, chce vyjadrovať o migračnej téme či politike, tak by mal ovládať aspoň náš azylový zákon.
To všetko je vari logické, nie?
Ak sa niekto vyhlasuje za dopravného experta, tak musí ovládať príslušné cestné zákony, vyhlášky a čo ja viem čo ešte. Ak je poslanec MUDr. X. Y. zvolený do výboru NR SR pre kultúru - tak by si mal naštudovať všetky zákony, súvisiace s jeho prácou v tom výbore. A tak ďalej.
Predstavte si, že si Ing. - strojár na dôchodku zriadi malú pizzeriu a bude podnikať v oblasti gastronómie. Je zrejmé, pochopiteľné a hlavne potrebné, aby ovládal všetky zákony a predpisy, súvisiace s predmetom jeho podnikania.
Takže ak poslanec M. Uhrík o niečom píše a rozpráva - mal by dôkladne ovládať príslušnú legislatívu a určite by sa mal vyznať v téme.
 

<< < 1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 3 677
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 2 163
 3. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 1 635
 4. Jaroslav Mottl: Začypovali ma, svine! 1 257
 5. Stop alibizmu: Solidárne zdravotníctvo - choroba štátu, na ktorú zomiera oveľa viac ľudí ako na Covid-19 1 060
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 863
 7. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 801
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 719
 9. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 578
 10. Erich Mistrík: Pošlime konečne deti do škôl 556

Rebríčky článkov


 1. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta
 2. Štefan Vidlár: Halušky v mléčáku
 3. Peter Biščo: Hlas sa stále vyhráža ráznymi krokmi.
 4. Marian Vojtko: Nedeľné ráno...
 5. Štefan Vidlár: Fujná úvaha o špáráňí sa v nosi
 6. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 7. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 8. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 9. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 10. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?


Už ste čítali?