Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O handre Milana Mazureka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Súhlas.
Je neskoro. Pokazené hodiny neopravíme upreným pohľadom ani otočením sa chrbtom k ním. Iba sa obávam, že Vašim neprestajným "odborným" pohľadom na ne si niekto ide na poludnie ľahnúť spať a o pol noci obedovať.
podpalvehec
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Skúsim to inak -

- pretože (nielen) s Vami sa dá rozumne diskutovať.
Predstavte si, skutočne by som nebol žiadny článok o "európskej handre" písal (mám dosť iných tém a aj takpovediac aktualít), keby sa ku mne nedostal v článku spomenutý videozáznam a v ňom veta o "európskej handre" z úst M. Mazureka. Tá veta bol pre mňa impulz k napísaniu článku. Ono je to tak - ako novinár a reportér som dlhé roky takmer denne musel vyhľadávať témy, o ktorých budem písať. Taká je dnes žurnalistická prax. Napríklad dlhé roky som písal reportáže pre .týždeň a nespomínam si ani na jeden okamih, kedy by mi z redakcie "nadiktovali" o čom a ako mám napísať reportáž. Písal som slobodne o čom som chcel a ako som chcel. Ja viem - pre mnohých, ktorí majú (nielen) .týždeň "v zuboch" sa to nemusí zdať pravdivé tvrdenie, ale je to tak ako píšem.
Čiže veta M. Mazureka o "európskej handre" bola mojím motívom pre článok. Prečo? Uvažoval som (a stále uvažujem) takto: Niekto kandiduje, dokonca zo zvoliteľného miesta, do europarlamentu - teda do orgánu Európskej únie - a pritom takto verbálne hanobí zástavu EÚ? To je pre mňa nepochopiteľné. Nerozumiem tomu. Keby som do europarlamentu kandidoval ja, tak by som určite nijako nehanobil symboly EÚ - aj keď by som v mnohom či v menšom s bruselskou politikou nesúhlasil / súhlasil. Z tohto pohľadu mi M. Mazurek, M. Kotleba a všetci kotlebovci pripomínajú napr. Palestínčanov, páliacich na ulici zástavy USA a Izraela. Mimochodom - zaujímalo by ma, ako M. Mazurek a kotlebovci vnímajú tradičné klasické hudobné dielo - Beethovenovu 9. symfóniu d moll opus 125 k Schillerovej Óde na radosť - ktorá je hymnou EÚ. Ešte sa k nej nevyjadrili, nepostrehol som.
Ako som už neraz napísal, nielen v tejto diskusii, každý môže dnes slobodne písať, hovoriť o čom chce a ako chce - nikto nikomu v ničom nebráni. Obviňovať ma z toho, že robím kotlebovcom reklamu - to je smiešne. To už potom aj Ján Benčík (spomenutý v tejto diskusii) na svojom blogu na webe Denníka N robí kotlebovcom reklamu.
 

Tiež skúsim.

Každý, ak o niečom píše, robí /možno nechtiac/ reklamu:
-1.pozitívnu,
-2.negatívnu,
-3.pozitívnou negatívnu /ospevovanie VOSR/
-4.negatívnou pozitívnu. /posmech z LGBTI/

Nikomu neberiem slobodu na názor ani slobodu slova /ani sebe/a tak sem-tam niečo napíšem.

Vám sa však najčastejšie darí bod 3 a4.

Preto pokazené hodiny neopravíme Mazurekovou handrou. Maximálne iba "očistíme". Ako Mazurek.
 

V poriadku -

- ak si myslíte, že som týmto článkom, a ostatnými mojimi článkami o kotlebovcoch (ktoré hravo zrátame na prstoch dvoch rúk a ešte nám nejaký ten prst ostane voľný) robil a robím kotlebovcom reklamu, tak si to myslite. Je to Vaša vec.
Ja si ale myslím opak. A to je zas moja vec.
 

V poriadku -

- myslíte si opak. Je to Vaša vec. Aj mne sa stane, že občas myslím.
Ste ako môj kamoš. Edo. Spolužiak zo strednej.Dobrák, veselá kopa.Poobede sa dovalil ako veľká voda s proviantom na chatu na grilovačku aby nebol za "vyžírku". Mal niečo neďaleko, tak sa s dodávkou na skok zasavil.Moja žena mu povedala, kde ma nájde.Pánska jazda.A tak sme pogrilovali, pojedli, popili, pospomínali, ponadávali, narehotali. Ako na grilovačke.
Aký bol "vzorný" žiak a zväzák.Ako ho po 68. vykopli z dobrého fleku, lebo mal oň záujem ten čo ho udal, že vypisoval po plotoch - Choďte domov, Otec osloboditeľ, syn okupant a p.

Ako časť života prebrigádoval od Pražského metra po Ďaleký východ.Ako začal podnikať a podniká. Teraz musel tri dni makať ako diví, meniť umakartový obklad za drevený, lebo to jeho zamestnanci pokašľali.

Ako sa dvakrát oženil a rozviedol.Ako prvej žene nechal troj izbový byt a dve deti, lebo nikdy nebol doma.Ako druhej nechal dvojposchodový dom a tri deti, lebo ho vraj zmenil na firmu s mobilom pri uchu či pri počítači.Teraz žije s družkou no musí sa obracať, lebo dovoleky pri mori a alimenty niečo stoja.

Na druhý deň pri upratovaní po grilovačke, keď sa partija pomaly roztratila som ho našiel spať v altánku v spacáku na lavici.Spomenul si, že ho má v dodávke a nechcel otravovať.Pomohol my doupratovať, fúkol do drägra, nasadol do dodávky a s poznámkou,že sa tu nejako čudne brieždi odfrčal. Nestihol som mu povedať, že sa zvečerieva.

Skrátka Edo - od strednej dezorientovaný.
 

Nuž -

- príbeh Eda je síce zaujímavý, ale nijako nesúvisí s mojím životným príbehom a ani ho nekopíruje.
V čom, ako, akým smerom som podľa Vás ja "dezorientovaný" - tak to naozaj neviem.
 

A to

zas vôbec nie je moja vec.
 

Nuž -

- nedalo mi.
Edo má svoj svet a nik mu ho nevezme.
 
Hodnoť

 

Európsky zväz (nie žiadna únia, union je po slovensky zväz) nie je vďakabohu žiadny štát, a preto tá takzvaná zástava nie je žiadna zástava, ale obyčajný kus handry, ktorá reprezentuje ľudí ako je notorický alkoholik večne spitý Juncker, a ktorá uráža každého normálneho človeka.
Mimochodom, pán Droppa, mohli by ste mi vysvetliť čo za národnosť je ten Neróm? Po cigánsky je róm človek, takže neróm je vlastne nečlovek, a vy asi považujete Slovákov za neľudí. Počuki ste niekedy aby niekto hovoril o Cigánoch ako o Neslovákoch?A ešte k tomu s veľkým N, čo je už úplná absurdita.
 

Európska únia -

- po Vašom asi Európsky zväz, je, nazval by som to takto zjednodušene, spoločná únia väčšiny európskych štátov. A ako taká má aj svoju zástavu i hymnu. Čo je na tom zlého? Svoju zástavu , hymnu, logo, emblém... má napr. aj NATO, rôzne športové kluby a pod.
Neróm - to je oxymoron, protiklad k slovu Róm a je to spisovné slovenské slovo s veľkým "N" na začiatku. Podobne ako Poliak - Nepoliak, Rus - Nerus, Maďar - Nemaďar, Američan - Neameričan etc. Nech sa páči, tu to máte podrobne a odborne vysvetlené:
https://jazykovaporadna.sme.sk... .
Mimochodom - čože Vám tak nekonečne prekáža na tej Európskej únii? Že môžete bez problémov, bez víz, žiadostí o vycestovacie alebo pracovné doložky slobodne cestovať po celej Európe - za poznávaním, za oddychom, za kultúrou, za vzdelávaním sa, za prácou etc.? Že na to všetko nepotrebujete ani len pas? Že všade platíte jednotnou menou? Že keď sa Vám nepáči tu, na Slovensku, tak sa môžete odsťahovať a usadiť kdekoľvek v EÚ a žiť si tam život podľa svojich predstáv?
V čom Vám tá Európska únia tak prekáža? Že z nej idú na Slovensko eurofondy (oveľa viac peňazí než ide z rozpočtu SR do rozpočtu EÚ) za ktoré sa u nás modernizujú naše železnice, naše školy, námestia, infraštruktúra, budujú sa cyklochodníkov, obnovujú sa kultúrne pamiatky atď., atď., atď...?
 

 

Predstav si, že ja sa považujem za normálneho človeka a zástava Európskej únie ma vôbec, ale že vôbec neuráža. Čo ty na to?
Si si dal do google prekladača slovo "union", vyhodilo ti preklad, že "zväz", tak nás ideš oslňovať tým, že si teplú vodu objavil? Otoč si prekladač zo slovenčiny do angličtiny a napíš tam "únia", že ako ti to preloží do angličtiny :D
 

To s tou úniou a zväzom je,...

...podľa mňa, také číro rusofilské.
V ruštine nie je skratka USA v azbuke, ale SŠA (písané azbukou) - čo znamená Soedinennye Štaty Ameriky (samozrejme - písané azbukou).
Zaujímavé je, že naši "národovci" bez problémov používajú napríklad slovo center, centrálny, centricizmus - nehovoria o strede (teda nie tej medzi utorkom a štvrtkom). A tak ďalej.
 

 

Takže pre vás sú už aj slovenské slová rusofilské, áno? Ja hovorím že keď Soviet union bol Sovietsky zväz, tak z logiky veci vyplýva že European union je Európsky zväz. Kde tam je nejaká rusofília? Ja na to upozorňujem v tom zmysle že EZ je rovnaký hnus ako ZSSR. A naši eurosúdruhovia začali používať slovo únia lebo na slovo zväz by sa im ťažko lákali tupé ovečky.
 

Prpáčte - asi som sa zle vyjadril ---

--- pod pojmom "rusofilské" som myslel niekdajšie, za socializmu direktívne, pomenovávania u nás: družstvo nebolo družstvom, ale "kolchozom," namiesto v'borov sme mali kadejaké "komitéty," na vojne - to si pamätám - som na cvičení nebol v oddieli ale v "odriade" a tak ďalej.
Dobre teda - keď chcete, volajte to Európsky zväz, ja, ak dovolíte, ostanem pri Európskej únii.
Čo sa týka Vášho prirovnania EÚ (EZ) k ZSSR ako "rovnaké hnusy" - tak to už, nehnevajte sa, nemienim komentovať. Dovolím si len jednu malú otázočku: Koľkože od roku 1989 Slovákov a Sloveniek ročne odchádza zo Slovenska študovať, pracovať do Ruskej federácie alebo sa tam rovno natrvalo usadiť?
 

Problém je

že kritizovať može každý, ale riešenie má málokdo. Kritizovať Kotlebovcou, nálepkovať a šíriť jedinú pravdu je jednoduché, ale zarážajúce je to divenie sa , že Kotlebovci získavajú stále na popularite. Preto je úplne najlepšie označiť ich voličov za menej inteligentních, negramotných a obecne hlúpych, lebo však v BB to mohli ukázať, ale neukázali, a ani Rómsku problematiku nevyriešili atď.. Za to teraz už sme ponúkli vedenie v BB našim a všetko je samozrejme vyriešené a ani Rómska problematika už neexistuje. A na to všetko stačí len trochu pokriviť pohľad, kde tu zaklamať atď. jako například v tom príspevku na ktorý reagujem. Pán Dropa klamete družstvo bolo družstvo a slovo kolchoz sa u nás nepoužívalo!!!! Slovo komitét sa používalo veľmi zriedkavo ak vobec, pritom ani nejde o ruské slovo a na vojne si pamatáte iba čo chcete lebo slovo odiel sa používalo v spojitosti s delostrelectvom jednotka na úrovni práporu a odrad je úplne iné slovo a jeho význam je voj teda vyčlenené jednotky na plnenie určitej úlohy. A takto postupujete aj u Kotlebovcov, robíte z nich hlupákov, neschopných nímandov riadne ich onálepkujete, ale keď ludia můžu porovnávať napr. Lutnera s Kotlebom realita je iná však? Teda hladajte vlastné a lepšie riešenia pre ludí a budete mať úspěch, postavte tieto riešenia oproti Kotlebovi a nikto ho voliť nebude, ak budú lepšie.
 

 

podstatné veci čo riešiš..., ono by stačilo, ak by ko kotleba a jemu podobní mali vo voľbách cez 50%, mali by jednofarebnú vládu a po roku taktejto vlády by skončili v zabudnutí, čo by bolo s nami to radšej nepopíšem
 
Hodnoť

youtube

nie je "internetova databaza"
 

Ako...

...by som mal YouTube správne nazvať?
 

teraz som si

pozrel definiciu na svk wiki a je tam skutocne internetova databaza...a svojim sposobom to databaza skutocne je. Vo svojom predchadzajucom prispevku som sa teda mylil.
 

Presne tak ako Vy som postupoval aj ja -

- dal som si to do vyhľadávača :-) - pretože slovo "kanál" sa mi akosi nepozdáva.
Tá definícia "internetová databáza" je vlastne celkom logická - YouTube je na internete a je databázou: videí, filmov a pod.
 

 

Skor by som pouzil ulozisko ako databaza. Youtube nie je na to, aby zhromazdoval data, ani to v podstate nerobi.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie


 1. Michal Štromajer: Dal som dole podvodný server 4 688
 2. Věra Tepličková: Prvýkrát zabrala lekáreň, druhýkrát to hrala na zvyškový alkohol 1 799
 3. Jozef Sitko: Pani šéfredaktorka, pomýlil sa premiér či Vy? 1 332
 4. Jozef Černek: Vedľajšie účinky vakcíny (Pfizer) Comirnaty, osobná skúsenosť 1 189
 5. Miroslav Jaššo: Sulík stratil súdnosť. 1 004
 6. Pavel Macko: Ku komu vedú nitky nezákonných únikov informácií? 757
 7. Pavel Macko: Daniel Lipšic mi ušetril písanie jedného blogu 733
 8. Eva Gallova: Pán Matovič, zase? 630
 9. Ernest Ježík: Korona a Sulík 508
 10. Miroslav Jaššo: V úmrtnosti na Covid – 19 nie sme majstri sveta! 502

Rebríčky článkov


 1. Alojz Hric: Schovajte ten nos!
 2. Peter Fabian: Čo tak veľmi chcem?
 3. Miroslav Binčík: Šampionát krvi a pokrytectva. Vitajte v Katare 2022
 4. Miriam Studeničová: Rozum a cit v živote človeka
 5. Andrej Čatajský: Zásoby ako motor biznisu
 6. Vladimír Krátky: Na Slovensku je BRITSKá mutácia ! A v GB majú asi mutáciu z SVK ! Asi tú z 1. vlny...
 7. Samuel Masarik: I have a drem :-) - Slovak veržn a o smolnom februári.
 8. Denis Jacko: Podzemie
 9. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kajúcník usvedčil policajného funkcionára z korupcie. Ostal bez trestu
 10. Ján Valchár: Keď 1 + 1 rovná sa osemnásť alebo kríza reality (Ad: Jakub Filo po štvrté)


Už ste čítali?