Bohatstvo sa nám samo núka

Autor: Martin Droppa | 30.11.2020 o 14:14 | (upravené 1.12.2020 o 13:13) Karma článku: 3,14 | Prečítané:  444x

  Ponuka rôznych zaujímavých a hodnotných zážitkov týchto dní je bohatá a kvitne ako inoväťou - mrazíkmi ošľahnuté trávy.  

 Vďaka internetu sa k nám neustále dostávajú ponuky na to, ako môžeme zmysluplne, s pridanými hodnotami vzdelania, poučenia sa, aj zábavy vyplniť čas. V tom vidím, cútim pozitíva doby kovidovej, keď musíme byť doma - alebo radšej sme doma.  

 Podrobný, denný prehľad o predstavení divadiel, o koncertoch, o výstavách a o iných kultúrnych a spoločenských podujatiach na Slovensku ponúka web  GoOut  - je to kultúrny sprievodca, umožňujúci pohodlne a prehľadne sledovať priateľov, umelcov a miesta podujatí, dajú sa prostredníctvom neho nájsť obľúbené a čakané podujatia a cez web je možné rezervovať si alebo si kúpiť na ne online vstupenky za prijateľné ceny.  * •
 Výborná správa dnes prišla z Bratislavy - Kino Lumière na Špitálskej ulici v centre hlavného mesta v piatok 11. decembra 2020 o 20:30 hodine uvedie projekciu filmu Punk je hned! - režijný celovečerný debut Juraja Šlauku. Špeciálna projekcia bude v rámci prehliadky Týždeň slovenského filmu. Film získal šesť nominácií na Národnú filmovú cenu Slnko v sieti a ocenenie k nemu si na slávnostnom večeri prevzal  David Kollar  - za najlepšiu filmovú hudbu. Počas projekcie špeciálnej verzie filmu Punk je hned! bez hudby bude David Kollar v Kine Lumière hrať naživo. Lenže to nebude celkom totožná hudba, ktorú skomponoval pre film, ale bude obohatená o nový, improvizovaný rozmer, ktorým ju hudobník odznova pretvára pri každom jednom živom vystúpení. Z filmu Punk je hned! ponúkam skoro štvorminútovú inštrumentálku Punx Not Dead. Lístky na jediné filmové predstavenie s koncertom sú už v predaji i cez web Kina Lumière.  **  

 K divadlu: k činohre, ku spevohre, k dráme, k veselohre, k muzikálom... a k projekciám filmov v kinách je aj ponuka výtvarného umenia. Slovemská národná galéria verejnosti oznamuje, že od stredy 18. novembra 2020 má opäť otvárené všetky galerijné pracoviská: v Bratislave, v Pezinku, v Ružomberku, v Strážkach, vo Zvolene. Výstavy a expozície Slovenskej národnej galérie je možné navštíviť aj osobne.  ***  Vstup na ne je limitovaný podľa aktuálnych protipandemických nariadení a opatrení.  

 Na záver hudba. Stačí sledovať špecializované webstránky - a už začne z 'hudobno - koncertného hrnčeka' kypieť ponuka za ponukou. Napríklad v Žiline bude v Dome odborov v stredu 2. decembra 2020 o 18:00 hodine hrať Ján Berky Mrenica & Gypsy Jazz SK. Iba v decembrovej hudobnej ponuke na Slovensku sú desiatky podujatí pre deti, mládež aj ľudí v pokročilých rokoch - len si treba vybrať podľa záujmu a chutí.  

  Na koniec pozvanie na ešte jeden z mnohých koncertov na Slovensku, ktoré budú už v januári 2021.   Dunaj & Iva Bittová  vystúpia s novým koncertným programom vo štvrtok 21. januára 2021 o 19:00 hodine v bratislavskom podniku Ateliér Babylon.  
      *   GoOut  ---  link.
      **   Kino Lumière  ---  link.
      ***   Slovenská národná galéria  ---  link.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kde Rómovia nie sú súčasťou problému, ale jeho riešenia

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.


Už ste čítali?