Bohatstvo sa nám samo núka

Autor: Martin Droppa | 30.11.2020 o 14:14 | (upravené 1.12.2020 o 13:13) Karma článku: 3,14 | Prečítané:  444x

  Ponuka rôznych zaujímavých a hodnotných zážitkov týchto dní je bohatá a kvitne ako inoväťou - mrazíkmi ošľahnuté trávy.  

 Vďaka internetu sa k nám neustále dostávajú ponuky na to, ako môžeme zmysluplne, s pridanými hodnotami vzdelania, poučenia sa, aj zábavy vyplniť čas. V tom vidím, cútim pozitíva doby kovidovej, keď musíme byť doma - alebo radšej sme doma.  

 Podrobný, denný prehľad o predstavení divadiel, o koncertoch, o výstavách a o iných kultúrnych a spoločenských podujatiach na Slovensku ponúka web  GoOut  - je to kultúrny sprievodca, umožňujúci pohodlne a prehľadne sledovať priateľov, umelcov a miesta podujatí, dajú sa prostredníctvom neho nájsť obľúbené a čakané podujatia a cez web je možné rezervovať si alebo si kúpiť na ne online vstupenky za prijateľné ceny.  * •
 Výborná správa dnes prišla z Bratislavy - Kino Lumière na Špitálskej ulici v centre hlavného mesta v piatok 11. decembra 2020 o 20:30 hodine uvedie projekciu filmu Punk je hned! - režijný celovečerný debut Juraja Šlauku. Špeciálna projekcia bude v rámci prehliadky Týždeň slovenského filmu. Film získal šesť nominácií na Národnú filmovú cenu Slnko v sieti a ocenenie k nemu si na slávnostnom večeri prevzal  David Kollar  - za najlepšiu filmovú hudbu. Počas projekcie špeciálnej verzie filmu Punk je hned! bez hudby bude David Kollar v Kine Lumière hrať naživo. Lenže to nebude celkom totožná hudba, ktorú skomponoval pre film, ale bude obohatená o nový, improvizovaný rozmer, ktorým ju hudobník odznova pretvára pri každom jednom živom vystúpení. Z filmu Punk je hned! ponúkam skoro štvorminútovú inštrumentálku Punx Not Dead. Lístky na jediné filmové predstavenie s koncertom sú už v predaji i cez web Kina Lumière.  **  

 K divadlu: k činohre, ku spevohre, k dráme, k veselohre, k muzikálom... a k projekciám filmov v kinách je aj ponuka výtvarného umenia. Slovemská národná galéria verejnosti oznamuje, že od stredy 18. novembra 2020 má opäť otvárené všetky galerijné pracoviská: v Bratislave, v Pezinku, v Ružomberku, v Strážkach, vo Zvolene. Výstavy a expozície Slovenskej národnej galérie je možné navštíviť aj osobne.  ***  Vstup na ne je limitovaný podľa aktuálnych protipandemických nariadení a opatrení.  

 Na záver hudba. Stačí sledovať špecializované webstránky - a už začne z 'hudobno - koncertného hrnčeka' kypieť ponuka za ponukou. Napríklad v Žiline bude v Dome odborov v stredu 2. decembra 2020 o 18:00 hodine hrať Ján Berky Mrenica & Gypsy Jazz SK. Iba v decembrovej hudobnej ponuke na Slovensku sú desiatky podujatí pre deti, mládež aj ľudí v pokročilých rokoch - len si treba vybrať podľa záujmu a chutí.  

  Na koniec pozvanie na ešte jeden z mnohých koncertov na Slovensku, ktoré budú už v januári 2021.   Dunaj & Iva Bittová  vystúpia s novým koncertným programom vo štvrtok 21. januára 2021 o 19:00 hodine v bratislavskom podniku Ateliér Babylon.  
      *   GoOut  ---  link.
      **   Kino Lumière  ---  link.
      ***   Slovenská národná galéria  ---  link.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: SaS je pred OĽaNO, Kollár na hranici zvoliteľnosti

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Prečo ja? Pýta sa matematik po zásahu moci

Nadaný matematik skončil ako trestanec. Vraj na výstrahu.


Už ste čítali?