Kovidové končerto a iné umenie

Autor: Martin Droppa | 25.9.2020 o 16:16 | Karma článku: 2,44 | Prečítané:  294x

  Všetko sa raz skončí - preto, aby sa mnohé z toho opäť začalo. Čo všetko môže byť odpadom? Všetko. A čo umením? Všetko. 

• Tatranská galéria v Poprade už štvrtýkrát realizovala sochárske sympózium

Recycle Art dajme veciam druhú šancu

a to priamo v areáli Tatranskej galérie. "Počas predchádzajúcich rokov sme privítali tvorcov a tvorkyne umeleckých diel v exteriéri a aj veľkoobjemové výmenníky tepla od spoločnosti Tatrakon v Poprade na sochárske objekty v parku. Umelecké sympózium, ktorým by sme chceli prinavrátiť históriu bývalých sympoziálnych stretnutí v strednej Európe zo šesťdesiatych rokov minulého storočia, má za cieľ využiť odpadový materiál, predovšetkým železo, a použiť ho na vytvorenie nových skulptúr," vysvetľuje Anna Ondrušeková,  riaditeľka Tatranskej galérie v Poprade, sídliacej v  priestoroch impozantnej, cennej budovy na Hviezdoslavovej ulici číslo 12, neďaleko popradskej železničnej stanice. 

  Región pod Tatrami je bohatý na organizovanie sochárskych sympózií pod gesciou Tatranskej galérie v Poprade a pod kurátorským vedením Anny Ondrušekovej už viac než dvadsať rokov - napríklad vo Vyšných Ružbachoch, v rámci sympózia Umelci Tatrám v Novom Smokovci, sympózia venovaného osobnosti Jána Brokoffa v Spišskej Sobote a podobne. Aj tento rok skúsení  akademickí  sochári formou recyklácie a umeleckého opracovania kovošrotu vytvorili objekty, ktoré oživia verejný priestor v Poprade. Budú slúžiť nielen na obdivovanie, ale splnia aj úžitkovú a estetickú funkciu. Vyplnia prázdny priestor a budú slúžiť ako komunikačná stretávacia zóna so zaujímavým sedením. 
• Okrem výstavy Recycle Art dajme veciam druhú šancu pozýva Tatranská galéria v Poprade aj na vernisáž výstavy kresieb

Viťo Bojňanský: Covid Cončerto C mol

vo štvrtok 1. októbra 2020 o 16:00 hodine

•  "V týchto náročných časoch sme nechceli prerušiť kontinuitu umeleckých stretnutí, ktorá je v tomto období pre umelcov obzvlášť potrebná, a preto aj vďaka finančnému prispeniu samosprávy mesta Poprad a iných partnerov, ale i sponzorov, môžeme v začatej myšlienke Recycle Art pokračovať," zdôraznila Anna Ondrušeková. 
• Tatranská galéria v Poprade - program, výstavy, informácie  ---  link. 
• zdroj článku: 
• Korešpondencia autora a tlačový servis TG v PP  --  link. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?