Festival je už na obzore, za horou

Autor: Martin Droppa | 8.7.2020 o 11:55 | Karma článku: 2,28 | Prečítané:  370x

•  Leto patrí aj festivalom - medzi nimi i multižánrovému festivalu  KongenFest 2020,  ktorý bude v srdci Liptova.  •

• Je to vskutku správa radostná - bude festival

KongenFest 2020

a bude v piatok 31. júla 2020 a v sobotu 1. augusta 2020  v areáli kempingu s hotelom, chatkami i s priestormi pre stany, obytné prívesy, marigotky, s altánmi, s letnou kuchyňoi aj so sociálnymi zariadeniami pre všetkých v kempe, ale i s pripravenými ohniskami na opekačky, vrátane dreva - a to všetko v rezorte  Borová Sihoť  pár stoviek metrov od Liptovského Hrádku a od sútoku dravej rieky Belá a pokojnejšieho Váhu. 

 Najskôr veľmi dôležité upozornenie.  V zmysle zákonných nariadení a opatrení proti šíreniu vírusov Covid-19 / SARS-CoV-2, v zmysle ktorých účasť na takýchto verejných podujatiach nesmie presiahnuť počet tisíc návštevníkov, sa lístky na  KongenFest 2020  predávajú len prostredníctvom internetového predpredaja či predaja - a to v limitovanom počte najviac 900 vstupeniek spolu. Je tomu tak aj preto, aby bolo možné v prípade zrušenia festivalu každému, každej adresne vrátiť vstupné. Okrem toho všetci návštevníci a všetky návštevníčky na fastivale musia mať počas jeho trvania ochranné rúška, chrániace celé horné dýchacie cesty, a musia pravidelne a dôkladne používať dezinfekciu rúk, ktorá bude k dispozícii. Odporúča sa priniesť si aj vlastnú dezinfekciu - plastová fľaška s ňou sa do tašky, batôžka zmestí. Vhodné sú aj iné ochranné pomôcky podľa individuálnej potreby - napríklad rukavice. Zabudnúť neradno ani na ochranu pred prípadným liptovským spŕchnutím. 

  Čo návštevníčky a návštevníkov festivalu  KongenFest 2020  čaká? Predovšetkým hudba v pestrej žánrovej aj interpretačnej ponuke. Počas dvoch festivalových dní na festivale, ktorý sa tradične koná pod mottom  KongenFest  - festival pre priateľov a dobrých ľudí,  vystúpi spolu vyše tridsať hudobných skupín a diskotekárov - DJ-ov. Pozornosť rád upriamim na tri vystupujúce skupiny, na zoskupenia Vrbovskí víťazi, PPE - Puding pani Elvisovej, Barbarossa a The Grand Buffet Ft. Haf&Beyuz, v tomto zoskupení hrá Peter Lipa mladší (klávesy) a Peter Raitl (bicie). Z tvorby spomenutých ponúkam pár videí, v prípade skupiny Barbarossa z jej predchádzajúcich úspešných vystúpení na festivale KongenFest. 

• O občerstvenie všakovakými jedlami, nápojmi aj drinčíkmi bude na festivale postarané s profesionálnou kvalitou. Samozrejmosťou budú guláše aj pečené klobásky s chrenom, s horčicou či s kečupom, s baraními rohmi i s jeleními parohmi a s chlebmi, zemiakové hranolčeky, pečené mäská, oblohy a prílohy… Okrem nealkoholických nápojov sa počas festivalu bude čapovať pivo značky Liptovar z miestneho pivovaru, ale bude i víno aj niečo ostrejšie. Okrem toho bude v štandardných otváracích hodinách prístupná aj reštaurácia v Hoteli Borová Sihoť priamo v areáli, kde festival bude. Z bohatej ponuky ‘podniku' odporúčam napríklad sýtohustú kapustnicu s hubami, sušenými slivkami a údeným mäsom, cesnakovú polievku, zeleninovú polievku, bryndzové halušky na dva spôsoby, strapačky, údený oštiepok v zemiakovom cestíčku alebo grilovaný oštiepok so zeleninou a hriankami, v ponuke bývajú aj výborné zemiakové placky, zasýti aj  Tanier Borová Sihoť  s kuracinou, zeleninou, panenkou, brusnicami, ryžou, alebo bravčové medailónky, viedenská roštenka, plnená zemiaková placka - važecká pochúťka… Reštaurácia ponúka aj desať druhov raňajok, pivá plzeňské i šarišské aj nealkoholické, kávy, čaje… A komu by ani toto všetko nestačilo, môže si objednať pizzu alebo odbehnúť do niektorého zo supermarketov v Liptovskom Hrádku. Alebo si môže uloviť rybu či poľnolesného zajaca. A kto drží diétu - nemusí nič, len si ju udržiavať.  

  Areál hotela a kempu Borová Sihoť ponúka možnosť rozložiť si oheň v pripravených ohniskách s vybavením - a grilovať, opekať, variť. Treba podporiť slovenský a miestny cestovný ruch, preto je každý srdečne pozývaný nielen na festival  KongenFest 2020,  ale aj na Borovú Sihoť, kde je možné prežiť príjemné dni voľna, dovoleniek, prázdnin - aj výletmi, športom, turistikou, oddychom, túrami na nohách aj na bicykloch - v strede Liptovského Hrádku je aj napíjacia stanica pre e-bicykle. Borová Sihoť, Liptovský Hrádok a okolie núkajú plné priehrštia dovolenkových a voľnočasových zážitkov - podobne ako Liptov: mekka cestovného ruchu na Slovensku a v okolí, stále viac priťahujúca po celý rok. 

 “Sme stále poctivý multižánrový festival s dvojicou pódií. Teraz sme sa spojili s veľmi známym, populárnym diskotekárom Jankom Tlamkom, ktorý roky robil obľúbený hudobný a tanečný festival La Mara Beat pri kostolíku pri Liptovskej Mare - festival bude v rámci festivalu KongenFest 2020,” hovorí  Martin ‘Kongen' Kráľ - autor a organizátor festivalov  KongenFest,  vysvetľujúc:  “Takže budeme mať dva dni techna plus na pódiu Kongen Stage vystúpia poprockové alternatívne skupiny a v piatok 31. júla bude Metal Friday - nielen pre milovníčky a milovníkov ‘poriadneho buchotu a tvrdého vypeckovania’" 
Dôležitá informácia. Protipandemické opatrenia a brexit zabránili tomu, aby na festivale  KongenFest 2020  vystúpil   Nick Mason, CBE  - bubeník z  Pink Floyd  - so svojou skupinou  Nick Mason's Saucerful Of Secrets.  Ale helikoptéra priletí i odletí. Možno. 
•  KongenFest 2020  - program, predpredaj lístkov, informácie  ---  link.  
•  Borová Sihoť  ---  link.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?