Chôdza po vode témou diskusie

Autor: Martin Droppa | 22.6.2020 o 18:58 | (upravené 22.6.2020 o 21:41) Karma článku: 1,86 | Prečítané:  237x

  Vo štvrtok 25. júna 2020 dôjde v Bratislave k diskusnému spojeniu milovníkov nielen vizuálneho umenia, architektúry a filmu. 

  Súčasťou premiéry filmového dokumentu Christo: Chôdza po vode  bude diskusia, ktorá spojí milovníkov vizuálneho umenia a filmu. O Christovi Vladimirovi Javacheffovi - legende konceptuálneho umenia - bude s verejnosťou diskutovať Lucia Gregorová - Stach  - kunsthistorička, vedúca kurátorka zbierok moderného a súčasného umenia v Slovenskej národnej galérii a vizuálny umelec, autor diela Zraková pyramída  Juraj Gábor  - moderátorom bude kritik a kurátor umenia Omar Mirza.  Diskusia sa začne ihneď po skončení projekcie filmu  Christo: Chôdza po vode vo štvrtok 25. júna 2020  (celoslovenská premiéra filmu má začiatok o 19:00 hodine) v A4 – priestore súčasnej kultúry v Bratislave.  Od tohto dňa vstupuje film režiséra Andreja M. Paounova do slovenských kín a k dispozícii bude  aj online. 

  Film Christo: Chôdza po vode  je rovnako ako predchádzajúca snímka z ponuky distribučnej a produkčnej spoločnosti Filmtopia  Sólo  svojím spôsobom „spomienkovým titulom.“ V apríli tohto roku totiž zomrel režisér snímky  Sólo  - Artemio Benki a ani nie pred mesiacom zomrel umelec svetového mena aj popularity Christo - vlastným menom Christo Vladimirov Javacheff. Distribútori sa rozhodli obe premiéry dokumentov obohatiť o diskusie, vystavené na témach, ktoré filmy prinášajú a ktoré si zaslúžia aj dopovedať, aj posunúť interpretácie smerom ku slovenskému kontextu a našim skúsenostiam. Zatiaľ čo Sólo predstavuje presah z hudby do kinematografie, dokument o Christovi akcentuje konkrétny i všeobecný nespochybniteľný význam vizuálneho umenia vo svetovom meradle. 

  Dokument Christo: Chôdza po vode  je pohľadom za kulisy tejto legendy, biografickým portrétom i zábavnou poklonou mužovi, ktorého tvrdohlavosť nerešpektovala žiadne hranice. Jeho pôsobivé konceptuálne inštalácie menili tvár ikonických miest po celom svete. Preslávil sa najmä balením monumentov - prírodných objektov aj budov - do látok a plastov. Film vstúpi do slovenských a českých kín súčasne 25. júna 2020 a od tohto dňa bude k dispozícii aj online, na webstránke našej spoločnosti Filmtopia. 
  Súvisiaci článok: Rozbaľte to s Christom i na vode  ---  link.  
•   Christo: Chôdza po vode  -  film online od 25. VI. 2020  ---  link.  
•    Filmtopia  ---  link.  
•    Juraj Gábor  -  Zraková pyramída  ---  link. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Kollárovo Fun Radio vysielalo reklamu škole, na ktorej získal podozrivý titul

Koľko škola zaplatila, to neprezradila.

Dobré ráno

Dobré ráno: Sudca Truban pustil Bödöra, jeho rodina pritom tiež dostala dotáciu

Sudca kandiduje na šéfa Špecializovaného súdu.


Už ste čítali?