David Gilmour v audioknihe manželky

Autor: Martin Droppa | 19.6.2020 o 11:11 | Karma článku: 3,39 | Prečítané:  539x

  Vychádza audiokniha románu o eskapizme a o 'halcyónových' dňoch umeleckej komunity; meditácia o umení aj o sexualite. 

 David Gilmour - srdce tej večne geniálnej skupiny Pink Floyd - oznámil vydanie svojej novej skladby Yes, I Have Ghosts  (Áno, mám duchov), ktorá na singli vyšla v stredu 17. júna 2020. Pieseň - skladba je súčasťou hudby, ktorú napísal pre audioknihu svojej manželky - spisovateľky Polly Samson - autorky viacerých textov pre Davida i nahrávky Pink Floyd. Ide o audioknihu románu s názvom  A Theatre For Dreamers  (Divadlo pre snívajúcich). 

• "Živé a poetické písanie Polly vedno s jej prirodzeným rozprávkovým hlasom boli spojnicou pri produkcii audioknihy Divadlo pre snívajúcich a vznikol tak silný, fantastický a napĺňajúci, zmysluplný zážitok," hovorí David Gilmour, dodávajúc:  "Formát zvukovej knihy - audioknihy má toľko nevyužitého potenciálu, a ja som prekvapený, že viac hudobníkov týmto spôsobom už dávnejšie kreatívne nespolupracovalo so spisovateľmi, spisovateľkami, s vydavateľstvami a s prodkcentmi audiokníh. Zdá sa, že oba tieto svety plynule súvisia a hudba skutočne môže pomôcť oživiť audioknihy novým spôsobom." 
    Upútavka Polly Samson na knihu  A Theatre For Dreamers  (2:44 minúty). 

  Román A Theatre For Dreamers  je o živote na gréckom ostrove Hydra, kam David Gilmour s rodinou roky rád chodí. Autorka v knihe zaznamenáva zabúdajúce okamihy z hlavne 60. rokov XX. storočia na ostrove, ktorý bol útočiskom aj pre umelcov. Vo svojom piatom románe sa Polly Samson zameriava na umelecký aj ľudský život komunity, obklopujúcej takých autorov - umelcov, akými boli i ostávajú Charmian Clift a George Johnston, Axel Jensen a Marianne Ihlen - a hlavne sa venuje aj vtedy mladému a navždy charizmatickému spevákovi i básnikovi, Kanaďanovi Leonardovi Cohenovi, ktorý niektoré hity vytvoril i na Hydre. 

• Jednou z nezabudnuteľných piesní, ktoré Leonard Norman Cohen (21. september 1934, Westmount, Kanada - 7. november 2016,, Los Angeles, USA) na Hydre zložil, je i So Long Marianne  (Zbohom, Marianne). Pesnička, inšpirovaná skutočnou Marianne - Marianne Jensen (predtým Marianne Ihlen, vyšla ako úvodná na druhej strane albumového debutu pesničkára aj básnika, nazvanom  Songs Of Leonard Cohen, v roku 1967. Tu, hľa, je video k jej kratšej verzii, zostavené z pôsobivýh dobových fotografií umelca na Hydre a života na ostrove... 

  ,,,a tu, opäť hľa, len poldruhaminútkový dokument z marca 1960 o príchode Leonarda Cohena na Hydru, prestrihaný zábermi na dobový život na ostrove i snímkami prebalov mnohých kníh, ktoré v inšpirujúcom prostredí ostrova vznikli. 

  A takto to vyzerá v súčasnosti na Hydre (6:28 minúty) - pamiatky i ruiny, krásne prostredie i Príroda, veľa Mačiek (vhodných pre Psíkov!)... ...aj západ Slnka. Nuž - každá fanúšička, každý fanúšik nielen Davida Gilmoura & Pink Floyd a Leonarda Cohena by mali Hydru navštíviť a nadýchať sa povetria na ostrove - a vari tam i niečo vytvoriť. 

  Kniha A Theatre For Dreamers  je blaženým románom o eskapizme, zachytáva 'halcyónové'- teda neopísateľné dni umeleckej komunity na Hydre a je tiež silnou meditáciou o umení a o sexualite, Má šancu stať sa hitom leta nielen roku 2020. Audioknihu A Theatre For Dreamers  už je možné stiahnuť si za obstojný, neveľký peniaz - zo spoľahlivých webov. 
 Polly Samson - oficiálna webstránka  ---  link. 
 David Gilmour - oficiálna webstránka  ---  link. 
 Zdroj: článok v časopise Rolling Stone  ---  link. 
  ___
• Polly Samson:  'Psíkovia majú dar optimizmu'  (s bohatou fotogalériou Psíčkov v pokojnej aj tvorivej domácnosti Davida a Polly  ---  link. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Kollárovo Fun Radio vysielalo reklamu škole, na ktorej získal podozrivý titul

Koľko škola zaplatila, to neprezradila.


Už ste čítali?