Viac i menej (ne)vážne o dobe

Autor: Martin Droppa | 25.5.2020 o 14:41 | Karma článku: 3,51 | Prečítané:  241x

•  Treba vedieť prežiť i dnes - a to hlavne bez ujmy na zdraví. A k takémuto prežitiu veľmi pomáha aj vždy aktuálny, výborný humor.  •

 Fero Guldan (1953), láskavý a dobrý človek, umelec - výtvarník, sochár, ilustrátor i karikaturista, prirodzene a pohotovo, iskrivo vtipne a kriticky reaguje na udalosti z dnešných dní. Pripravuje vydanie knihy Viac / menej ne / vážne - kniha vzniká na motívy, ktorých autorom je Miro Pollák (1957), vytrvalý občiansky aktivista, bývalý vládny splnomocnenec pre rómske komunity, publicista a iniciátor samých dobrých nápadov.  

  Pripravovaná kniha Viac / menej ne / vážne obsahuje farebné, kreatívne a obsahovo, posolstvom pravdivé kresby, ktoré bez pochýb potešia aj nadchnú. "Aj dnes treba vedieť prežiť - podľa možností bez ujmy na zdraví. Žijeme vo veľmi rýchlom čase, ktorý je prehustený množstvom udalostí. Na tieto udalosti nestíhame vždy správne reagovať. Udalosti nemajú rovnakú váhu - a my musíme rozoznať ich dôležitosť. Ak sa nám to podarí, v pokoji prežijeme a ťažoba dnešných dní nás ani náhodou neudusí," charakterizujú autori motív vzniku knihy, dodávajúc: "Je dôležité naučiť sa rýchle porozumieť vážnosti informácií a podľa toho primerane konať. Ak dokážeme rozoznať podstatné od vedľajšieho, príčinu od následkov, originál od kópie a dôležité od zbytočného, tak polovicu úspechu už máme vo vrecku. Druhou polovicou úspechu je naučiť sa 'byť nad vecou' a 'nepodliehať nátlakovým náladám' cudzích ľudí a cudzích zdrojov." Dá sa povedať, že si netreba robiť veľa starostí z mála či z ničoho.  

  Prezrieť a prečítať si farebnú publikáciu s vyše šesťdesiatimi autorskými farebnými kresbami od Fera Guldana so zatiaľ pracovným názvom Viac / menej ne / vážne je neformálne obrazové "učenie" pre pochopenie dneška a rýchleho rozoznania dôležitého a podstatného od falošného a nepravdivého. Publikácia je exkluzívnym príkladom aktuálneho angažovaného a nezávislého umenia. Netradičnou formou pomôže čitateľovi získať schopnosť 'byť nad vecou' a 'nepodliehať nátlakovým náladám' ani dnes, ani v budúcnosti. Túto schopnosť môže čitateľ úspešne použiť nielen na Slovensku.  

  Publikácia Viac / menej ne / vážne vzniká metódou "dumpingovej spoločnosti" - to znamená, že každý, kto sa podieľa na jej príprave, pracuje zadarmo. Finančný náklad na tlač publikácie predstavuje cenu celého nákladu publikácie. Nič viac. Odhadovaný náklad knižky formátu A5 s 80 stranami v pevnej farebnej väzbe je limitovaný na 300 až 400 kusov. Na vyhotovenie knihy je potrebných minimálne 2 500 eur, kto má záujem - môže dobrovoľne prispieť. Kto podporí vydanie knižky - môže ju získať aj s podpismi autorov i s autorskou knižnou záložkou alebo aj s originálom obrazu od Fera Guldana. Potrebné informácie sú v odkaze - linku na konci článku. Tento článok je ilustrovaný kresbami z pripravovanej knižky.  • 
  Viac / menej ne / vážne  -  o knihe a ako podporiť jej vydanie  ---  link.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Kollárovo Fun Radio vysielalo reklamu škole, na ktorej získal podozrivý titul

Koľko škola zaplatila, to neprezradila.


Už ste čítali?