Príbehy z pánskych toaliet

Autor: Martin Droppa | 26.10.2019 o 17:27 | Karma článku: 9,65 | Prečítané:  3796x

  V toaletnej mise zahučala voda a na kabínke sa otvorili dvere. Vyšiel z nich chlap, strčil si košeľu do nohavíc, pozapínal sa.  

  Z kabínky zavanul typický zápach po veľkej ľudskej potrebe. Teda nie po potrebe poznania, rozletu, vzdelania, kultúry, demokratickej diskusie a podobne. Veď viete. Chlap si dlaňou prešiel po vlasoch, akosi si ich uhladil, a obišiel ma. Stál som pri jednom zo štvorice umývadiel a umýval som si ruky tekutým mydlom a teplou vodou. Chlap vyšiel z pánskej toalety, vstúpil do priestoru dobrej reštaurácie, opäť sa usadil k jedlu  - a jedol.  

 Všímam si to, pretože neraz moje kroky smerujú na pánske toalety: Vo veľmi dobrej reštaurácii na úrovni, do ktorej neraz chodíme, na benzínkach, v hotelových reštauráciách, ale aj vo vlakoch. Veľmi veľa mužov si po vykonaní veľkej, ale i malej potreby, vôbec neumyje ruky. A pritom majú k dispozícii umývadlá, tečúcu teplú i studenú vodu, tekuté mydlá, papierové obrúsky na utretie rúk alebo fukáre - sušiče rúk, dokonca i také, ktoré aj dezinfikujú pokožku. Ale ruky si ani za boha neumyjú! Potom chytajú kľučky na dverách, dotýkajú sa operadiel stoličiek, ruky kladú na stoly, na ktoré sa kladie jedlo, berú do nich príbory - a jedia...  
 Nerozumiem tejto slovenskej sedliackej, zaostalej nehygienickosti, humusáctvu, špinavosti. Nerozumiem tomu, ako si niekto pred jedlom, po použití toalety - dokonca verejnej! - nevie, nedokáže umyť ruky. Pochopiteľne - chodím na pánske toalety, takže neviem, ako je to na dámskych. Ale z dobre informovaných zdrojov som počul, že ani tam to nie je iné - dokonca i oveľa horšie, pretože ženy majú aj inú potrebu, nielen vycikať sa a vykakať sa. A to si vraj neviem predstaviť, aký neporiadok, humus, dokážu mnohé ženy po sebe na ženských toaletách zanechať! O tom mi rozprávala kamarátka, ktorá si privyrábala ako upratovačka v jednej obrovskej reštaurácii s vyše dvoma stovkami miest na sedenie.  
  Je zbytočné, aby som tu vypisoval, prečo si treba umývať ruky pred jedlom a vždy po použití akejkoľvek toalety - teda záchoda. Myslím si, že to každý vie, že ho to naučili už doma, v škôlke. Ale - nie, premnohí (a premnohé) to asi nevedia. A tak sa správajú tak, ako sa správajú. Napríklad aj tak, ako ten chlapík zo začiatku tohto článku: Chlap vyšiel z pánskej toalety, vstúpil do priestoru dobrej reštaurácie, opäť sa usadil k jedlu - a jedol. Jedol pizzu. Samozrejme, ako inak, rukami. Trhal ju, trojuholníky stláčal, prehýbal a šťavnaté sústa si s chuťou pchal do úst. Neumytými, nečistými rukami - rukami po veľkej potrebe.  
 Mimochodom - mám podozrenie, že podobne po veľkej potrebe neumytými rukami mnohí anonymovia vypisújú svoje jedovaté slinty do diskusií. Ten hovnový zápach z ich klávesníc je poriadne cítiť, aj z veľkých diaľok. Ale to už je iná téma, na iný článok.  
      K napísaniu tejto poznámky ma inšpiroval článok na webe SME  --- link.   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prieskum preferencií: SaS je pred OĽaNO, Kollár na hranici zvoliteľnosti

Pozrite si najnovší prieskum preferencií politických strán.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Prečo ja? Pýta sa matematik po zásahu moci

Nadaný matematik skončil ako trestanec. Vraj na výstrahu.


Už ste čítali?