Taký slovenský softneonacizmus

Autor: Martin Droppa | 9.9.2019 o 0:00 | (upravené 9.9.2019 o 12:13) Karma článku: 5,09 | Prečítané:  2001x

  Dnes je Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia. Celých dvadsaťštyri hodín. Záštitu nad ním prevzal premiér Peter Pellegrini.  

 Ako sa vraví, 'v predvečer' tohtoročného  Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia  vyniesol Najvyšší súd Slovenskej republiky rozsudok, na základe ktorého bol Milan Mazurek, do nadobudnutia právoplatnosti rozsudku poslanec Kotleba - Ľudovej strany Naše Slovensko v Národnej rade Slovenskej republiky, právoplatne uznaný za vinného z prečinu hanobenia národa, rasy a presvedčenia za výroky, ktoré predniesol vo vysielaní regionálneho žilinského Rádia Frontinus v októbri 2016. Pripomeňme si, čo vtedy, pred troma rokmi, M. Mazurek v relácii rádia, nazvanej Debata na telefón, v skratke povedal:
„150 miliónov eur sa ide použiť na domy pre ľudí z cigánskych komunít. To jest pre ľudí, ktorí nikdy pre náš národ, pre náš štát, nič neurobili, práve naopak, rozhodli sa žiť asociálnym spôsobom života a vyciciavať náš sociálny systém. My, ktorí žijeme slušným životom a pracujeme, tak na nás štát úplne kašle, zatiaľ čo týmto asociálom dá zadarmo úplne všetko.“
„My nepotrebujeme nalievať 300 miliónov eur za nejakých sedem – osem rokov do jednej komunity, stavať im v cigánskych osadách ihriská, ktoré rozbijú, škôlky, ktoré rozbijú, nepotrebujeme ich učiť narábať s počítačom, tancovať. Potrebujeme im dať prácu.“

„...veď sa pozrime, povedzme na prípad v Kolíne nad Rýnom na Silvestra, kde boli stovky bielych žien znásilnených týmito imigrantmi.“ * 
 Rozsudok pre M. Mazureka znamenal, že prišiel o poslanecký mandát v Národnej rade, navyše musí zaplatiť pokutu 10 000,- eur. Prokurátor Tomáš Honz na margo rozsudku vyhlásil: "Bolo potrebné rasistického extrémistu, pána Mazureka, za jeho verbálne vyjadrenia voči rómskej komunite odsúdiť." M. Mazurek po vyhlásení rozsudku povedal, že sa v žiadnom prípade nenechá zastrašiť, a že bude vo svojich politických aktivitách pokračovať.  

 Na celú 'Kauzu Mazurek' sa už pomaličky začalo zabúdať, keď sa o slovo prihlásil Robert Fico - predseda (zatiaľ) najsilnejšej politickej strany na Slovensku. V takmer dvojminútovom videjku najskôr všetkých (ktorí si to pozreli a vypočuli) ubezpečil, že: "...Smer - sociálna demokracia je strana s jasnou protifašistickou orientáciou" a potom spustil: "Predsedovi Ľudovej strany Naše Slovensko Marianovi Kotlebovi môžeme však len ticho závidieť, ako mu hlupáci z denníkov SME, N, či tretí slniečkársky sektor naháňajú percentá." (...) "Rešpektujem rozsudok Najvyššieho súdu proti poslancovi Národnej rady pánovi Mazurekovi, ale zaraďujem ho do kategórie mediálnych, po ktorom budú preferencie pána Kotlebu a jeho strany utešene rásť. Milan Mazurek povedal to, čo si myslí takmer celý národ. A ak popravíte niekoho za pravdu - urobíte z neho národného hrdinu. Ak má byť rozsudok Najvyššieho súdu meradlom toho, čo je pri výrokoch na adresu Rómov trestným činom, tak to rovno môžu orgány činné v trestnom konaní vojsť do ktorejkoľvek krčmy na Slovensku a všetkých hostí, vrátane ležiacich psov, pozatvárať. To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém? Ak sú naše orgány činné v trestnom konaní a súdy také aktívne pri výrokoch, očakávam, že sa rovnako aktívne budú zaoberať výrokmi pána Trubana o drogách pred mladými ľuďmi, alebo vážnym podozrením, že s drogami obchodoval. Potom budem pozerať na ostatný rozsudok Najvyššieho súdu k Milanovi Mazurekovi úplne inak."  ** Dodajme už len, že podľa Michala Slivku, hovorcu Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky, sa vyjadreniami predsedu strany Smer - SD, poslanca R. Fica  "...už zaoberá Národná kriminálna agentúra."  

 Čo sa týka M. Mazureka, tak tam už 'niet o čom,' ako sa vraví. Verdikt Najvyššieho súdu padol - M. Mazurek už nie je poslancom Národnej rady, zaplatí pokutu 10 000,- eur a 'spokojne a veselo' môže v nasledujúcich voľbách do parlamentu kandidovať - samozrejme, ako bezúhonný. A pri jeho rečníckych schopnostiach, navyše "s nálepkou národného hrdinu" (ako to predpovedá R. Fico) sa do toho parlamentu aj dostane. Teda - bude zvolený.  
 Čo sa týka R. Fica, tak tam je to už, podľa mňa, horšie. Domnievam sa, že R. Fico svojím krátkym videoprejavom chce silou-mocou vzbudiť dojem, že u nás je náhle, takmer tridsať rokov po Novembri 1989, zakazovaná ústavne zaručená, demokratická sloboda prejavu. Tak totiž jeho slová vyznievajú, tak sa dajú interpretovať jeho výroky o tom, "o čom sa rozprávajú ľudia v ktorejkoľvek slovenskej krčme, vrátane ich psov pod stolmi." Zaujímavé je to, ako práve slobodou slova, slobodou prejavu, začali argumentovať mnohí laickí obhajcovia M. Mazureka, nesúhlasiaci s verdiktom Najvyššieho súdu. Bohužiaľ - alebo priam naschvál - si nechcú uvedomiť, že sloboda slova, sloboda prejavu, nerovná sa samozrejmá možnosť benevolentne, a aj beztrestne, prekračovať litery zákonov. Poslanec a politik R. Fico to dobre vie, on totiž je nielenže právnik, ale je aj veľmi šikovný a mrštný manipulátor verejnej mienky. Odkedy je v slovenskej politike, presvedčil nás o tom "miliónkrát." A vie, že nemálo ľudí - teda voličov - mu na to všetko ľahučko naletí. Veď - neverme mu, on predsa vie, čo vraví. Okrem toho je zaujímavé, ako R. Fico v prípade odsúdenia M. Mazureka "odkryl karty" a už otvorene začal obcovať s kotlebovcami, s ktorými najpravdepodobnejšie ráta ako so spolupracujúcou, potrebnou politickou silou po parlamentných voľbách 2020. Videodvojminútovka R. Fica má jediný cieľ: Osloviť kotlebovcov a súčasne prihriať si vlastnú, už takmer predvolebnú riedku gulášovú polievku. Veď ako inak by sa dali interpretovať jeho nenávistné slová na adresu niektorých médií, na adresu "slniečkárov," povinné kopnutie si do Michala Trubana - a tým do liberálnych strán na našej politickej scéne? Je jasné, že R. Ficovi ako predsedovi strany Smer - SD prihára (prihára mu aj tá predvolebná polievka, ktorú začína variť) - a preto potrebuje čokoľvek, čo osloví jeho budúceho voliča. Hlavne toho, ktorý vysedáva v krčme a prelieva tam dolu hrdlom alebo výplatu, alebo sociálne dávky. Len aby to náhodou, nedajboh, nebol Róm. Je to jasné - R. Fico nenávidí "kaviareň," a tak mu ostáva obracať sa už len na tú "krčmu." Neváha pri tom do svojich paranoidných vízií zakomponovať aj nič netušiacich psov. (O tom, čo si o ňom, o R. Ficovi, myslí jeho labrador Larry, o tom radšej pomlčme.)  

 Dnes je Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia. Celých dvadsaťštyri hodín (!). Záštitu nad ním prevzal slovenský premiér Peter Pellegrini - ktorý je podpredsedom strany Smer - SD. Podpredsedom strany, ktorej predseda R. Fico bez mihnutia oka nezaváhal dôrazne a priamo podporiť ex-poslanca M. Mazureka, člena strany, ktorej predstavitelia, poslanci aj poslankyne v Národnej rade, ale aj sympatizanti, priaznivci, voličská základňa sa neváhajú vyjadrovať rasisticky, xenofóbne, homofóbne, neznášanlivo k "iným ľuďom" - a v neposlednom, priam v prvom rade - sú doslova presiaknutí antisemitizmom a celou škálou protirómskych nálad, ktoré sa neobávajú masívne verejne prezentovať. Premiér P. Pellegrini sa dnes o 14:30 hodine na bratislavskom Rybnom námestí zúčastní pietnej spomienky na obete holokaustu a rasového násilia - položením venca, kvetov im vzdá úctu. Nemal by zabúdať, náš premiér P. Pellegrini, ale ani R. Fico a kotlebovci, že počas II. svetovej vojny v duchu nacistickej ideológie vyvražďovania "menejcenných" bolo len v Európe vyše 500 000 obetí z radov Rómov, z toho viac než 1 000 bolo z územia Slovenska.    

 ...a budeme počúvať reči politikov, samozrejme, že aj reči premiéra P. Pellegriniho, bude atmosféra a primeraná pietna nálada. A potom sa tento deň skončí, ako každý deň - polnocou. A potom sa bude náš premiér P. Pellegrini usmievať po boku svojho straníckeho šéfa R. Fica, už ho nebude za to dvojminútové videjko akože kritizovať, lebo na to nemá ďalšiu odvahu ani ďalšie sily. Ešte zopár dní, možno niekoľko týždňov, sa u nás, po krčmách a viechach, pri borovičke s riedkym pivom a pri pančovanom burčiaku, bude slobodne "diskutovať" o tom, že "už ani tú slobodu slova nemáme." Veď to poznáme - táraniny. M. Mazurek bude pokračovať "vo svojich politických aktivitách." Vieme si predstaviť, v akých.  
 ...a vôbec - ktože si už len spomenie na to, že vždy 2. augusta v roku si pripomíame porajmos - rómsky holokaust? Spomenú si kotlebovci? M. Mazurek? R. Fico? Nie, nikto z nich. Ich vypočítavé myšlienkové procesy a vyjadrenia smerom k verejnosti im v tom bránia. Veď si oni žijú, spoločne nažívajú, v takom obyčajnom, čistom slovenskom softneonacizme.   
  zdroje:  
*   Webstránka K - ĽSNS --- link.
** YouTube --- link.
  Súvisiaci článok:  Prečo kotlebovci náhle mlčali?  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Vraciame sa do normálu, tak prečo máme núdzový stav?

Od stredy sa uvoľňujú ďalšie opatrenia.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Pellegriniho percentá sú virtuálne

Kiska si k svojmu potenciálu ani nepričuchol.


Už ste čítali?