Čas leta - čas písania - čas festivalu

Autor: Martin Droppa | 1.7.2019 o 11:11 | Karma článku: 1,84 | Prečítané:  262x

 Píšete prózu, poéziu, články na blog, úvahy...? Máte radi výbornú hudbu a chcete ísť na jedinečný festival? Áno & Áno? Čítajte ďalej.  

Leto otvorilo brány prázdninám aj dovolenkám dokorán - prišiel čas venovať sa aj svojim záľubám. Medzi ne môže patriť i literárna umelecká činnosť, veď prečo nie. Mnohí aj mnohé z čitateľov, čitateliek mojich článkov, ale i básní, tu - na webe SME blog (link) - píšu: básne, poviedky, úvahy, poznámky, možno aj dramatické žánre a tak ďalej. Mnohí píšu - a sú presvedčení, že píšu výborne. Práve pre nich je určená

Literárna súťaž KongenScript      

 Cieľom Literárnej súťaže KongenScript je podporiť literárnu tvorivosť neprofesionálnych autoriek a autorov na regionálnej úrovni v okrese Liptovský Mikuláš.  
 Teraz sa pozrime na základné informácie z propozícií súťaže. Súťaž je určená pre neprofesionálnych autorov a autorky - to znamená pre tých, ktorí a ktoré ešte nevydali svoje literárne práce knižne, na komerčnej báze. Spodná veková hranica účastníkov a účastníčok súťaže je 14 rokov, horná veková hranica nie je obmedzená. Do súťaže sa môže so svojou tvorbou zapojiť ktokoľvek, kto má trvalý alebo prechodný pobyt v okrese Liptovský Mikuláš, alebo v okrese Liptovský Mikuláš študuje alebo pracuje. Táto podmienka v štatúte otvára širšiu možnosť, aby sa do súťaže mohli prihlásiť autorky, autori z celého Slovenska - stačí aby v okrese Liptovský Mikuláš študovali alebo pracovali. Táto podmienka zohľadňuje množstvo hlavne stredných i odborných, ale aj vysokých škôl v okrese Liptovský Mikuláš.  

 Do 5. ročníka Literárnej súťaže KongenScript sa môže zapojiť každý, kto spĺňa podmienky v propozíciách súťaže. V tomto ročníku má súťaž štyri súťažné kategórie; je možné zapojiť sa do ktorejkoľvek z nich, alebo aj do viacerých súčasne - to už je na rozhodnutí súťažiacich. Kategória Poézia je určená pre básne a poetické žánre. Kategória Próza je určená pre prozaické žánre - napríklad pre poviedky, ukážky z literárnych prác, z románov, z dramatických žánrov, z cestopisov, je do nej možné prispieť úvahou, textom z blogu a podobne. Do kategórie Rok Milana Rastislava Štefánika  je možné prispieť ako poéziou, tak aj prózou - a to v zmysle všetkých možností, ktoré ponúka kategória Próza. Napokon do kategórie Ja, my a 30. výročie Novembra 1989  je možné prispieť ako poéziou, tak aj prózou - v zmysle všetkých možností, ktoré ponúka kategória Próza. 
 Uzávierka 5. ročníka  Literárnej súťaže KongenScript  je  vo štvrtok 31. októbra 2019. 
 Podrobné propozície súťaže sú zverejnené pod odkazom v závere článku. 
 Súťaž organizujem a vyhlasujem spolu s neziskovou organizáciou  KongenKult  so sídlom v Liptovskom Mikuláši - Iľanove a s partnermi, medzi ktorými je samospráva Liptovského Hrádku, samospráva Liptovského Mikuláša, Slovenský filmový ústav aj Vydavateľstvo Absynt. Ďalší partneri súťaže sú uvedení v rámci propozícií súťaže. Doposiaľ, v uplynulých štyroch ročníkoch, sa súťaže vedno zúčastnilo vyše štyridsať autoriek a autorov.  
 'Neziskovka'  KongenKult  tohto roku -  v piatok 2. a v sobotu 3. augusta 2019  - organizuje už ôsmy raz hudobný festival KongenFest, na ktorom je skutočná pohoda, zaujímavý výber hudobných skupín aj sprievodných podujatí. Festival sa tradične uskutoční v krásnom prírodnom prostredí Borová Sihoť pri rieke Váh, kde je hotel s výbornou reštauráciou aj kemping s moderným zázemím pre návštevníkov so stanmi či s karavanmi.  

       Propozície  Literárnej súťaže KongenScript 2019  ---  link.  
        Hudobný festival  KongenFest 2019  ---  link.  

       Hotel - Kemping  Borová Sihoť  ---  link.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pán premiér sa hnevá

Prezidentka si dovolila spochybniť jeho boj s hnusobou.


Už ste čítali?