Špinavosti komunálneho kandidáta

Autor: Martin Droppa | 11.10.2018 o 14:15 | (upravené 12.10.2018 o 10:58) Karma článku: 4,65 | Prečítané:  1792x

 Do komunálnej politiky sa chce dostať kdekto. To je právo každého. Ale, myslím si, že by nemali mať snahu vstúpiť do nej ľudia nenávistí, vulgárni, vyhrážajúci sa i fyzickými útokmi.   

 Aj v našom mestečku, v Liptovskom Hrádku, to začína pomaly pod pokrievkou na hrnci komunálnych volieb 2018 bublať, vrieť. So zdesením, hrôzou aj s pohoršením som sa dozvedel (a mám o tom dôkazy), že do samosprávneho orgánu Mesta Liptovský Hrádok kandiduje aj osoba, ktorá sa inej osobe v tomto na pohľad pokojnom meste vyhráža - aj fyzickym útokom(!), ohovára ju, vyjadruje sa o nej lživo a s posmešným dešpektom a pohŕdaním - a na záver neváha otvorene skríknuť "Na Stráž." Predpokladám, že celou záležitosťou sa už asi zaoberajú aj naše orgány činné v trestnom konaní - preto bližšie nešpecifikujem ani vek ani pohlavie tejto osoby a neuvádzam ani to, na aké posty kandiduje, aby som nemaril, neovplyvňoval prípadné vyšetrovanie. Dodám len, že nejde o osobu kandidujúcu za stranu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. Myslím si, že osoba, o ktorej je reč v tomto článku, sa spozná a bez odkladov ihneď zo svojej kandidatúry odstúpi.  
    Týmto ju k tomu otvorene a verejne vyzývam  -  odstúpte z kandidátky!  

 O čo ide? Osoba, ktorá kandiduje v meste Liptovský Hrádok, sa o inej osobe v meste dlhé roky žijúcej a pracujúcej (ktorá ale v komunálnych voľbách 2018 nekandiduje - takže nijako tú osobu "neohrozuje") verejne verbálne vyjadila, a napokon tak spravila aj neanonymne písomne - dehonestujúco, urážlivo, rasisticky, extrémisticky a došlo aj na vyhrážanie sa fyzickou silou, útokom. Vo vyjadreniach tejto osoby na adresu osoby napadnutej (našťastie nie fyzicky - ale od slov nebýva k činom, bohužiaľ, ďaleko) nájdeme i takéto slová, slovné spojenia, vety, citujem: "...z tej tvojej vysratej česko židovskej Papule,..." "...ti taku jebnem, že tvoja priblbla zidovska hlava..." "Ty hajzel." "Zmizni so Ctou." "Na Stráž. Chod sa pozriet na židovsky cintorin." A tak ďalej.  
 Prečo o tom píšem? O niečom, čo vzniklo ešte na jar roku 2018 a čoho som bol, nielen ja sám, svedkom? Nie, netýka sa to priamo mňa osobne - nie som tým, koho takto oná osoba napadla, napáda a takto sa o mne vyjadruje. Píšem o tom verejne pre celé Slovensko - a napokon aj pre moju širokú čitateľskú obec v zahraničí, preto, lebo s niečím takým nesúhlasím, rázne proti tomu protestujem, niečo také sa mi z mysli, z duše, zo srdca bridí, protiví a je mi z toho zle. A nechcem aby takáto osoba nedajboh zastupovala záujmy občanov, dokonca legitímne, na základe volebných výsledkov. Nechcem ani sedieť v jednej miestnosti, kde sa stretáva poslanecký zbor liptovskohrádockej samosprávy, s takouto osobou - samozrejme, ak ma občianky a občania demokraticky vo voľbách zvolia za mestského poslanca. Mám svoju česť, hrdosť, svoje zásady empatie a aj zmysel pre pravdu.  
     Preto ešte raz dôrazne vyzývam a žiadam onú osobu  - odstúpte z kandidátky!   
 Zdalo by sa, že mestečko Liptovský Hrádok je pokojné, že v ňom žijú ľudia milí a priateľskí. Áno, mestečko je pokojné, pekné a malebné, príjemné pre domácich aj hostí ktorí do neho zavítajú. Ale, bohužiaľ, žijú v ňom aj takí ľudia, ktorí sa neštítia podlostí, urážok, dokonca vyhrážania sa - a to bez akýchkoľvek dôvodov. Napokon - na to aby sa niekto niekomu vyhrážal, urážal ho, ponižoval - tak na to ani dôvody byť nemôžu. Rozumný, dobrý, čestný, spravodlivý, úprimný človek takéto dôvody mať nemôže. A ak sa takto verejne správa a vyjadruje sa - tak čo je to za človeka? Osoba s takýmto zmýšľaním a s myšlienkovými pochodmi má zastupovať všetkých občanov a aj ich reprezentovať? Tak to vari nie! Musím ešte dodať, že oná osoba (zatiaľ) nijako neohrozuje mňa, ani v zmysle, že by mi "brala" voličské hlasy a podobne. A ja o voličský hlas tej osoby nestojím. 
 Som nezávislým kandidátom na poslanca Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Hrádku v komunálnych voľbách 2018, a to s podporou koalície strany Sloboda a Solidarita a hnutia Obyčajní Ľudia a Nezávislé Osobnosti. Jednou z mojich predstáv a cieľov je i to, aby sme (nielen) v Liptovskom Hrádku žili v pokoji, v pokojnej a tvorivej atmosfére, v napĺňaní našich cieľov, plánov, vízií v prospech všetkých obyvateľov mesta a jeho návštevníkov. Aj v tomto duchu nie je pre mňa prípustné, aby bola v našej samospráve čo i len jediná osoba s nenávistnou, urážajúcou a vyhrážajúcou sa rétorikou, prameniacou z jej duše a z pomýleného "presvedčenia." Preto ešte raz, do tretice, na záver onú osobu verejne vyzývam:  
     Ihneď odstúpte z kandidátky v komunálnych voľbách 2018! 
 Moje predstavenie sa ako kandidáta v komunálnych voľbách 2018 - link. 
 Môj plán efektívneho boja s nelegálnymi skládkami (aj) v Liptovskom Hrádku - link. 
 O tom, ako si konštruktívne predstavujem propagáciu Liptovského Hrádku - link. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf Reportérov: Otázky na Kočnera podráždili Fica aj Sulíka

Nebojím sa žalôb, tvrdí šéf Reportérov RTVS Vincent Štofaník.

Píše Petr Kocina

Podvody so záverečnými prácami sa vymkli kontrole

Kauza Dankovej práce je takou hanbou, pri ktorej sa ťažko hľadajú paralely.

PRIMÁR

Záchranár: Aj samotné stláčanie hrudníka dokáže zachrániť život

Rozhovor s prezidentom Červeného kríža.


Už ste čítali?