Špinavosti komunálneho kandidáta

Autor: Martin Droppa | 11.10.2018 o 14:15 | (upravené 12.10.2018 o 10:58) Karma článku: 4,96 | Prečítané:  1978x

 Do komunálnej politiky sa chce dostať kdekto. To je právo každého. Ale, myslím si, že by nemali mať snahu vstúpiť do nej ľudia nenávistí, vulgárni, vyhrážajúci sa i fyzickými útokmi.   

 Aj v našom mestečku, v Liptovskom Hrádku, to začína pomaly pod pokrievkou na hrnci komunálnych volieb 2018 bublať, vrieť. So zdesením, hrôzou aj s pohoršením som sa dozvedel (a mám o tom dôkazy), že do samosprávneho orgánu Mesta Liptovský Hrádok kandiduje aj osoba, ktorá sa inej osobe v tomto na pohľad pokojnom meste vyhráža - aj fyzickym útokom(!), ohovára ju, vyjadruje sa o nej lživo a s posmešným dešpektom a pohŕdaním - a na záver neváha otvorene skríknuť "Na Stráž." Predpokladám, že celou záležitosťou sa už asi zaoberajú aj naše orgány činné v trestnom konaní - preto bližšie nešpecifikujem ani vek ani pohlavie tejto osoby a neuvádzam ani to, na aké posty kandiduje, aby som nemaril, neovplyvňoval prípadné vyšetrovanie. Dodám len, že nejde o osobu kandidujúcu za stranu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. Myslím si, že osoba, o ktorej je reč v tomto článku, sa spozná a bez odkladov ihneď zo svojej kandidatúry odstúpi.  
    Týmto ju k tomu otvorene a verejne vyzývam  -  odstúpte z kandidátky!  

 O čo ide? Osoba, ktorá kandiduje v meste Liptovský Hrádok, sa o inej osobe v meste dlhé roky žijúcej a pracujúcej (ktorá ale v komunálnych voľbách 2018 nekandiduje - takže nijako tú osobu "neohrozuje") verejne verbálne vyjadila, a napokon tak spravila aj neanonymne písomne - dehonestujúco, urážlivo, rasisticky, extrémisticky a došlo aj na vyhrážanie sa fyzickou silou, útokom. Vo vyjadreniach tejto osoby na adresu osoby napadnutej (našťastie nie fyzicky - ale od slov nebýva k činom, bohužiaľ, ďaleko) nájdeme i takéto slová, slovné spojenia, vety, citujem: "...z tej tvojej vysratej česko židovskej Papule,..." "...ti taku jebnem, že tvoja priblbla zidovska hlava..." "Ty hajzel." "Zmizni so Ctou." "Na Stráž. Chod sa pozriet na židovsky cintorin." A tak ďalej.  
 Prečo o tom píšem? O niečom, čo vzniklo ešte na jar roku 2018 a čoho som bol, nielen ja sám, svedkom? Nie, netýka sa to priamo mňa osobne - nie som tým, koho takto oná osoba napadla, napáda a takto sa o mne vyjadruje. Píšem o tom verejne pre celé Slovensko - a napokon aj pre moju širokú čitateľskú obec v zahraničí, preto, lebo s niečím takým nesúhlasím, rázne proti tomu protestujem, niečo také sa mi z mysli, z duše, zo srdca bridí, protiví a je mi z toho zle. A nechcem aby takáto osoba nedajboh zastupovala záujmy občanov, dokonca legitímne, na základe volebných výsledkov. Nechcem ani sedieť v jednej miestnosti, kde sa stretáva poslanecký zbor liptovskohrádockej samosprávy, s takouto osobou - samozrejme, ak ma občianky a občania demokraticky vo voľbách zvolia za mestského poslanca. Mám svoju česť, hrdosť, svoje zásady empatie a aj zmysel pre pravdu.  
     Preto ešte raz dôrazne vyzývam a žiadam onú osobu  - odstúpte z kandidátky!   
 Zdalo by sa, že mestečko Liptovský Hrádok je pokojné, že v ňom žijú ľudia milí a priateľskí. Áno, mestečko je pokojné, pekné a malebné, príjemné pre domácich aj hostí ktorí do neho zavítajú. Ale, bohužiaľ, žijú v ňom aj takí ľudia, ktorí sa neštítia podlostí, urážok, dokonca vyhrážania sa - a to bez akýchkoľvek dôvodov. Napokon - na to aby sa niekto niekomu vyhrážal, urážal ho, ponižoval - tak na to ani dôvody byť nemôžu. Rozumný, dobrý, čestný, spravodlivý, úprimný človek takéto dôvody mať nemôže. A ak sa takto verejne správa a vyjadruje sa - tak čo je to za človeka? Osoba s takýmto zmýšľaním a s myšlienkovými pochodmi má zastupovať všetkých občanov a aj ich reprezentovať? Tak to vari nie! Musím ešte dodať, že oná osoba (zatiaľ) nijako neohrozuje mňa, ani v zmysle, že by mi "brala" voličské hlasy a podobne. A ja o voličský hlas tej osoby nestojím. 
 Som nezávislým kandidátom na poslanca Mestského zastupiteľstva v Liptovskom Hrádku v komunálnych voľbách 2018, a to s podporou koalície strany Sloboda a Solidarita a hnutia Obyčajní Ľudia a Nezávislé Osobnosti. Jednou z mojich predstáv a cieľov je i to, aby sme (nielen) v Liptovskom Hrádku žili v pokoji, v pokojnej a tvorivej atmosfére, v napĺňaní našich cieľov, plánov, vízií v prospech všetkých obyvateľov mesta a jeho návštevníkov. Aj v tomto duchu nie je pre mňa prípustné, aby bola v našej samospráve čo i len jediná osoba s nenávistnou, urážajúcou a vyhrážajúcou sa rétorikou, prameniacou z jej duše a z pomýleného "presvedčenia." Preto ešte raz, do tretice, na záver onú osobu verejne vyzývam:  
     Ihneď odstúpte z kandidátky v komunálnych voľbách 2018! 
 Moje predstavenie sa ako kandidáta v komunálnych voľbách 2018 - link. 
 Môj plán efektívneho boja s nelegálnymi skládkami (aj) v Liptovskom Hrádku - link. 
 O tom, ako si konštruktívne predstavujem propagáciu Liptovského Hrádku - link. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?