Sovietske a americké čižmy

Autor: Martin Droppa | 5.9.2018 o 13:11 | (upravené 5.9.2018 o 13:33) Karma článku: 8,28 | Prečítané:  3202x

 Военные сапоги / A Bluchers. Sovietske vojenské čižmy a americké vojenské bagandže. Čo majú spoločné? To nám s poriadnou fantáziou a so zveličením im vlastným prezradili kotlebovci.  

 Kotlebovci, oficiálne vedenie velenie parlamentnej strany Ľudová strana Naše Slovensko, je v rôznych vyhláseniach a stanoviskách skutočne aktívne. Pravidelne ich zverejňujú na svojej oficiálnej webstránke. Nezaháľali ani 21. augusta 2018, keď publikovali Vyhlásenie ĽS Naše Slovensko k 50. výročiu okupácie ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy. Prehovoril priamo predseda vodca strany, Marian Kotleba. Čo nám odkázal? Citujme ho od slova do slova, osvedčeným spôsobom "CtrlA + CtrlC + CtrlV."  
Vyhlásenie ĽS Naše Slovensko k 50. výročiu okupácie ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy
ĽS Naše Slovensko nezabúda na smutné výročie, kedy naša vlasť pod namierenými samopalmi a delami tankov, za prizerania sa celého tzv. demokratického sveta, prišla o slobodu a suverenitu.
Od prvého dňa okupácie – 21. augusta 1968 – prešlo len 50 rokov a zas po Európe ale aj Slovensku dupú čižmy cudzích vojakov. Tentokrát to už nie sú vojaci armád Varšavskej zmluvy, ktorá sa medzičasom rozpadla, ale vojaci a tanky NATO na čele s USA. Majme sa preto na pozore! Bdime! Americké čižmy totiž nie sú o nič lepšie, ako boli tie sovietske!
Ing. Mgr. Marian Kotleba
predseda ĽS Naše Slovensko

 Je pekné, že si kotlebovci spomenuli na výročie okupácie, ktorá bola vo vyše stopercentnej réžii vtedajších sovietskych politikov a sovietskych vojenských jastrabov. Už som sa obával, že na výročie začiatku okupácie, ktorá trvala vyše dvadsať rokov, vo svojom rusofilskom a prokremelsko - proputinovskom zápale schválne "zabudnú." Napríklad aj preto, lebo tých, ktorí si v dnešnom, Putinovom, Rusku 50. výročie okupácie pripomenuli na Červenom námestí v Moskve, rozohnala a pozatýkala súčasná ruská polícia milícia a ozbrojenci. Podrobnosti sa dočítate aj v článku na webe iDnes - link. Ах, сколько демократии в Путинской России! Ale nezabudli, kotlebovci, nezabudli si na tejto pre Slovákov, Čechov i Moravanov tragickej udalosti prihriať svoj skysnutý boršč, svoj суп.  

 Kotlebovské vyhlásenie k výročiu okupácie Československa (nie všetkými) vojskami Varšavskej zmluvy je len obyčajnou neúprimnu táraninou, ktorá má jediný cieľ: opäť si kopnúť do Američanov, do amerických ozbrojených síl a do NATO, ktorého je Slovensko, chvalabohu, členom. Kotlebovci si aj takto robia permanentnú kampaň na zber podpisov pod petíciu za vystúpenie Slovenskej republiky z NATO a z Európskej únie. Že pritom bohapusto, surovo a cynicky zneužijú aj obete (nielen na životoch!) okupácie  a následnej barbarskej komunistickej normalizácie - to už je taká ľudová kotlebovská tradícia.  

 Kto na vlastnej koži zažil okupačné dni v auguste 1968 a následné roky normalizácie, vie, koľko obetí si tieto procesy vyžiadali. Kto vpád okupantov nezažil alebo si naň nepamätá (napríklad preto, lebo bol vtedy malým dieťaťom), ten má možnosť zoznámiť sa s históriou aj prostredníctvom prerozprávaných a zaznamenaných stoviek, tisícok príbehov z tých dní, týždňov i mesiacov. Seriózne médiá ich sú plné, hlavne boli zverejňované v dňoch výročia okupácie. A tak dobre vieme, že predovšetkým sovieti neváhali po občanoch Čskoslovenska strieľať, zabíjať ich, mliaždiť ich pod pásmi tankov a kolesami obrnencov.  To bola skutočná ničivá akcia tej sovietskej vojenskej čižmy - сапоги. Samozrejme, okupácia, ktorá do definitívneho odchodu okupačných vojsk z Československa (vďaka, pán Michael Kocáb!) trvala vyše dvadsať rokov, si vyžiadala aj obrovské materiálne škody, likvidáciu životného prostredia a podobne, ale i nedozierne morálne škody. Viac čítajte v článku na webe SME - link. Za nič nám ale okupanti a ich politickí následníci v Kremli dodnes nezaplatili, žiadne konpenzácie, náhrady. Veď to nie sú Nemci, ktorí dodnes platia ako najatí za škody, ktoré napáchali počas II. svetovej vojny. Ale aspoň sme sa tých Rusov, ich vojenských čižiem, nadobro zbavili. Teda - dúfajme, že navždy! Aj keď sa to kadejakým kotlebám, rostásom, vaským a iným rusofilno-kremľofilným uctievačom Putina, vítačom Nočných vlkov, tlieskačom ruskej okupácie Krymu a ruskému vraždeniu v Osetsku i v Sýrii a podobne nepáči. 

 Teraz sa pozrime na prítomnosť našich spojencov NATO, hlavne Američanov, na Slovensku. Nie je zaznamenané, že by ktorýkoľvek americký vojak či vojačka od vstupu Slovenska do NATO u nás niekoho zastrelili alebo akokoľvek zranili, tobôž nie v stave opitosti a agresie. Nestalo sa tak ani len nešťastnou náhodou. Ak by k niečomu takému došlolo, ani nie do hodiny by udalosť zaplnila webstránky, médiá. Ihneď by sa kde-kade objavili množstvá necenzurovaných fotografií aj od náhodných okoloidúcich. Stalo sa tak napríklad nedávno, keď americká vojačka, vodička vojenského nákladného auta s cisternou na prevoz pohonných hmôt v konvoji NATO havarovala na Orave. O udalosti čítajte v MY Orava - link. Mimochodom - viete si predstaviť, že by verejnosť napríklad v roku 1983 takto nafotografovala haváriu sovietskeho vojenského auta s naftou? Nie. Kto by niečo také vtedy fotografoval, ihneď by bol zatknutý a vyšetrovaný a tvrdo postihovaný. Osobne som podobnú situáciu zažil, keď som fotografoval vykoľajený osobný vlak za mestom. To najmenšie čo sa stalo, bolo, že ma na mieste zadržali príslušníci Verejnej bezpečnosti a vytiahli mi všetky filmy z kaziet - aj tie nenaexponované a zbili ma. Fotografovať sa nesmelo ani na železničných staniciach - napríklad ako odprevádzate deti k dedkovi na prázdniny. Presuny spojeneckých kolón NATO sú u nás dnes dopredu oficiálne verejnosti hlásené, aj prostredníctvom médií: dni, hodiny. Kto chce, môže si vlakové transporty nakrúcať na smartfóny, videá zverejňovať kde len chce - nič nikomu nehrozí. Kto chce, môže na kolóny mávať americkou zástavou alebo im hroziť päsťami a pľuť na nich - nikto na neho nenamieri guľomet a neprereže ho v páse na polovicu. Žiadni opití americkí vojaci u nás na vychádzkach neprznia naše devy a nekradnú, nelúpia. Výcviky amerických vzdušných síl, napríklad vo vojenskom priestore Kuchyňa na Záhorí, sú verejnosti dopredu známe a nie sú utajované. Všetky aktivity amerických vojsk na Slovensku si Američania na základe faktúr riadne zaplatia. Všakovakú vojenskú techniku Američanov a armád NATO môžeme slobodne obdivovať na rôznych prehliadkach či leteckých dňoch. Chcete vliezť do kabíny strategického bombardéra B-52 Stratofortress? Nech sa páči. Viď letecké dni v Sliači roku 2017. Keby sme mali kus morského pobrežia, tak by sme mohli počas podobných prehliadok slobodne obdivovať hoc aj americkú nukleárnu ponorku. To len múzeum nelegálna základňa Nočných vlkov kdesi v kukurici za dedinou na juhu samostatného, zvrchovaného Slovenska je prísne strážená, obohnaná múrmi a ostnatými drôtmi. Vraj, akože inak - "vojenské múzeum" :-) ! Čoho všetkého zo strany ruského motogangu sa u nás ešte nedočkáme? Ako dlho ešte budú ich vodkové prdy zasmrádzať našu vlasť? Dokedy mieni naša vláda a silové zložky štátu toto tolerovať?  

 V mestečku, pred okresnou kanceláriou kotlebovcov, sa nedávno objavil obojstranný reklamný pútač. Na "ľudovú nôtu," ako inak. "Slovensko si nedáme!" z jednej strany hlása bizarná postavička - nepodarená karikatúra okrojovanca s valaškou (nie s ovcou valaškou, tým sex-symbolom slovenských ujúkačov pri preskakovaní vatier). Ha - a komuže a kto to Slovensko "dáva" a kto ho chce? Nevedno. Zatokotleby a ľudia s ich mentálnym a historickým vybavením ba nás opäť tak radi prifarili k Moskve. Nepripusťme to! Z druhej strany pútača je podobný gýč - "maľba" akéhosi hybridu dravca s perím domácej sliepky, ktorý obsiera slovenský znak na štátnej zástave, ktorú má ako podstielku prehodenú cez skalisko. Autorom týchto veľdiel je "maestro" Ivan Pavlisko - link. (Pozor - "dielo" "maestra" Pavliska je určené len pre silné, umelecky otrlé nátury!) Mimochodom - Ivan Pavlisko sa "preslávil" ako "umelecký" podporovateľ Matice slovenskej, pánisovcov, slotovcov a podobných exemplárov všeslovänského umu a ducha. Nuž - každý robí čo vie a k čomu ho srdce ťahá. A "nezištné" záujmy: úzkoprsé, populisticko-extrémistické, udierajúce na strunu našich komplexov, zadubenosti, zaprdenosti a gardisticko-tisovsko-arizátorských tradícií aj antisemitizmu. Tak je to i s výzvami a prehláseniami kotlebovcov. Nič pre normálnych a zdravých ľudí na duchu, súcich aj v racionálnom a kritickom úsudku, rozmýšľaní.   

 Dupoty kotlebovských bagandží značky Dr. Martens, obľúbenej aj u neonacistov - link, a kotlebovské brojenie proti NATO a Európskej únii pripomína rétoriku a ciele českomoravských komunistov. Jedna z ich predstaviteliek, zarytá a zachladnutá boľševička, súdružka Marta Semelová, v rozhovore pre iDnes - link na otázku "Když jste pro zrušení NATO, tak s kým by se Česko mělo spojit, abychom v případě ohrožení nepodlehli?" odpovedá, citujem: "Nemyslím si, že nás v tuto chvíli někdo ohrožuje, a také si myslím, že je to otázka jednání o celoevropské bezpečnostní politice." Kovaná súdružka odpovedá kovane boľševicky, vyhýbavo a lživo. Ako inak - komunista: vraždí, kradne, klame a zločiny chystá. Navrhujem súdruhom kotlebovcom, aby sa vo svojich výzvach a záujmoch spojili s kalenými komunistami za riekou Morava (a nech tam aj ostanú). U nich určite pochopenie nájdu. U slobodných a demokraticky rozmýšľajúcich a konajúcich ľudí nie. Chvála Pánu Bohu!  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Penta ohrdla ponuku štátu, že kúpi jej nemocnicu

Vyberá si len hrozienka z koláča, vraví o finančnej skupine premiér Pellegrini.

Dobré ráno

Dobré ráno: Mala 14 a vedúci na tábore od nej chcel intímne fotky

Ako pokračuje kauza zneužívania.


Už ste čítali?