Stálo to všetko za smrť Jána a Martiny?

Autor: Martin Droppa | 16.3.2018 o 14:41 | Karma článku: 5,22 | Prečítané:  1302x

Premiér podal demisiu, prezident ju prijal. Už vieme kto bude novým premiérom. Ešte predtým odstúpil minister kultúry, minister vnútra a v podstate i ministerka spravodlivosti. Muselo sa to stať?

"Neboj sa, nikam neodchádzam," povedal prezidentovi Andrejovi Kiskovi vo formálne posledných sekundách svojho premiérovania Robert Fico, podávajúc mu listinu s demisiou. A potom sa už len usmieval a smial sa a bolo mu veselo...  ...a nám, obyvateľom Slovenska, ktorí nemáme v hlavách tupé prázdno, bolo nanič, bolo do plaču a bolo na zvracanie. Nielen z toho smiechu, z tých úškľabkov. To by sme ešte ako-tak prehrýzli. Nám je zle z toho, ako ľahko sa zo všetkého Robert Fico vykrútil. Cítime akýsi neidentifikovateľný smrad podfuku, podrazu.
Ešte sa ani len nestihla uľahnúť hrobľa zeme na hroboch zavraždeného Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej - dvoch mladých, perspektívnych ľudí, ktorí zo Slovenska neutiekli neodišli za prácou za hranice - a už tu máme smiech ex-premiéra. Smiech a úškľabok, ktorým ako keby nám dotyčný chcel povedať: "Ha, tak a máte to, čo ste chceli. Teraz mi všetci - a ty, prezident, obzvlášť môžete vyliezť na hrb. A vy, trubirohovia z námestí - pozrite sa na to, aký dlhý nos vám ukazujem, kašľúc na vás všetkých, hoci by vás bol na tých námestiach v studenom daždi aj milión!"

Tak ste sa teda vzdali, kapitulovali ste, Robert Fico. Inak než kapituláciou sa vaša demisia nazvať nedá. Strčili ste svoju funkciu do rúk Petrovi Pellegrinimu, ktorý je odchovaný na tom istom skazenom politickom mlieku ako vy a vaši politickí súkmeňovci a partneri. Vlastne - nič sa nezmenilo a súčasne sa zmení veľa: Predovšetkým sa dookola tie isté politické figuríny, to bláznivé panoptikum ľudí, roky a roky odtrhnutých od reality obyčajných životov Sloveniek a Slovákov, kadejako popresúvajú, navzájom si povymieňajú kancelárie a stoličky a...  ...a nič. Vidíme do vás, ex-premiér Robert Fico: odchádzate nabok, podobne ako Robert Kaliňák (a ktovie kto všetko vás ešte bude nasledovať) - aby ste sa z ústrania smiali a škerili nad tým, ako ste so všetkými vybabrali. S úškľabkom falošného úsmevu sa teraz nádejáte, že sa na vás - na vaše činy, kauzy, prípady zabudne. Už sa vidíte v situácii v akej je usmiaty, spokojný Vladimír Mečiar - usalašený vo svojej Elektre, obohnanej múrmi, plotmi, ostnantými drôtmi a bezpečnostnými kamerami; pretože on už naozaj z ničoho nemá strach! Už sa vidíte ako si budete pokojne opekať klobásky na grile a nejaká mladá režisérka o vás nakrúti celkom skvelý dokument. A to bude všetko, fajka zhasne. Možno sa teraz trošku trasiete - nad tým, či vás na vami organizovaných oslavách sviatku žien nejaká pani Kuciaková alebo nejaká pani Kušnírová nevyfliaska kyticou astier a karafiátov, ktoré sa dávajú na hroby. Už sa vidíte ako opäť vyhráte voľby - či už predčasné alebo nepredčasné - a budete skladať vládnu bandu z tých, ktorí sú vám mentálne najbližšie. Demisiou ste sa od všetkého odbremenili, umyli ste si ruky a ostáva vám už len čas čakania. Narobili ste toho "pre ľudí" až-až a ľudia vás za to vypískali a poslali do hája. Všetky tie vaše predvolebné slogany, všetky tie predvolebné heslá vašich partnerov sú dokonale vyprázdnené - asi ako hrubé črevo po trojtýždennej dizentérii. Ale vám, ex-premiér, je do smiechu.
A tak sa pýtam - vás, ex-premiér, vás, politici vo vláde, vás, poslankyne a poslanci v národnej rade, vás všetkých a "vašich ľudí:" Stálo toto všetko za to, že museli byť zavraždení dvaja perspektívni, milí mladí ľudia? Skutočne sa musela stať táto obzvlášť ohavná a krutá, vypočítavá vražda, aby ste sa pohli, aby sa vám pootvárali oči? (Srdcia - tie nie, tie sa vám neotvorili a neotvoria nikdy.) Nešlo to všetko obyčajnou, pokojnou, mierovou a ústretovou cestou? Už dávno - napríklad keď sa začali na verejnosti prevaľovať kadejaké vaše kauzy a kauzičky? To ste všetci skutočne takí prázdni, bezduchí, cynickí, hrubí a grobianskí, že ste čakali na hraničnú situáciu, ktorou bola dvojnásobná vražda, aby ste sa konečne pohli --- a aby ste sa škerili a smiali do objektívov kamier a fotoaparátov = do tvárí verejnosti?   


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Imrecze na lopate, prvý slovenský islamista a piknik v Košiciach (Schutzov týždeň)

Na reguláciu zostáva už len populizmus.

EKONOMIKA

Zavreté účty, odídený premiér. O čom bola Panama Papers

Najvýraznejši zistenie zo Slovenska bolo o akcionárovi poisťovne Dôvera.


Už ste čítali?