Kotlebovci zastrašujú a klamú

Autor: Martin Droppa | 19.1.2018 o 23:23 | Karma článku: 10,59 | Prečítané:  4972x

Na webstránke Ľudovej strany Naše Slovensko i na You Tube sa v stredu 17. januára tohto roku objavilo video, v ktorom nás Marian Kotleba a jeho politickí súkmeňovci zastrašujú a opäť nás klamú.

O čo ide? Bezmála päťminútové video --- link je rozdelené na dve časti. Prvá, nakrúená v exteriéroch, sa snaží byť "akčná." Scénka s "akože unesenou dievčinou" je ukážkovo nepresvedčivá, zavádzajúca, manipulatívna a klamlivá - skôr než záujem a vierohodnosť musí vzbudiť úsmev nad "hereckými výkonmi" protagonistov. Horšie je to s tým, čo v tejto časti videoklipu do kamery hovorí Milan Uhrík - poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za Ľudovú stranu Naše Slovensko, a ďalší parlamentný poslanec - Marian Kotleba, súčasne predseda Ľudovej strany Naše Slovensko. Poslanec Milan Uhrík tvrdí, že cez naše takzvané "zelené hranice" môže prakticky prejsť ktokoľvek: na Slovensko alebo zo Slovenska. Podľa neho, citujem: "Problém nastáva vtedy, keď sa cez túto hranicu dovalia tí, ktorí čestné úmysly nemajú." Po politickom a ideologickom súkmeňovcovi "na scénu" nastupuje Marian Kotleba s vyhrotenými, falošne emotívnymi, lživými slovami, ktoré - podľa mňa - možno považovať aj za šírenie poplašných správ. Marian Kotleba vraví, citujem: "Všetci tí, ktorí na územie Slovenskej republiky vstúpia ilegálne, to znamená cudzinci bez platných dokladov, bez platných víz, alebo ako pašovaní občania neeurópskych štátov, dnes nenesú v podstate žiadne riziko. Nie sú postihovateľní podľa platných zákonov slovenských! Nie je možné proste proti nim účinne zasiahnuť! Jediné, čo im hrozí za nelegálny vstup na územie Slovenskej republiky, je priestupok so smiešnou pokutou! A, žiaľ, príklady zo západnej Európy nám hovoria úplne jasnou rečou, že mnohí z tých ľudí sem nechodia hľadať nový život. Mnohí z tých ľudí sem nechodia hľadať útechu a útek pred nebezpečenstvom a vojnou v ich krajinách - ale prichádzajú sem znásilňovať, lúpiť a podpaľovať naše mestá! Mnohí z týchto ľudí sem prichádzajú s vidinou jednoduchého života na úkor pôvodných obyvateľov. Mnohí z nich, nie všetci, ale mnohí z nich, sem prichádzajú s tým, že pôvodní obyvatelia, pôvodní Európania, sú povinní im financovať ich život, ich zábavu, nákupy a, žiaľ, aj ich znásilňovanie a ich protizákonné správanie sa..." Ďalej Marian Kotleba rozpráva o tom, že náš občan v podstate proti tomuto nič nezmôže, môže len - citujem poslanca Kotlebu: "Odovzdať ich na priestupkové konanie, ale to nie je v žiadnom prípade odstrašujúce, účinné ako preventívna ochrana pre to, aby neprišli za nimi znova ďalší a ďalší." Koniec prvej časti videa. V druhej poslanci Národnej rady Slovenskej republiky za Ľudovú stranu Naše Slovensko na "tlačovke" predstavujú svoj návrh protiimigračného zákona, ktorý do národnej rady predložili.

Marian Kotleba je členom Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť. Mal by preto veľmi dobre vedieť, že naša "zelená hranica" je dôkladne strážená a monitorovaná - o to viac v miestach a v úsekoch, kde dochádza k nelegálnym prechodom osôb na slovenské územie alebo dokonca k prevádzaniu osôb, napríklad utečencov. Ak to Marian Kotleba nevie, tak nech sa na to na zasadnutí výboru alebo priamo v národnej rade spýta. Lenže kotlebovci našu "zelenú hranicu" prezentujú ako niečo nedostatočné, ako akési "korzo," ktorým sa dá voľne prechádzať z krajiny do krajiny. Vo verejnosti tak pravdepodobne chcú vzbudiť dojem, že namiesto "zelenej hranice" potrebujeme ploty, ostnaté drôty, strážne veže a múry. Je to naozaj rafinovaná rétorika a politika kotlebovcov, "oslovujúca" tých, ktorí sa o problematiku hlbšie nezaujímajú alebo nemajú a nechcú mať o nej žiadne vedomosti. Reči kotlebovcov o "znásiľnovaní, lúpení a podpaľovaní našich miest" sú jednoducho účelovými výmyslami a podľa mňa aj šírením poplašných správ. Žiadny z utečencov na území Slovenskej republiky sa nikdy ničoho takého nedopustil. V podstate všetko čo Marian Kotleba vo videu tvrdí a emotívne recituje sú obyčajné táraniny a lži.
Buďme ale presní. O stanovisko k videu kotlebovcov som požiadal Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky a súčasne som tlačový odbor ministerstva požiadal o odpoveď na otázku čo sa stane s osobami, ktoré nelegálne vstúpia na územie Slovenskej republiky a sú na našom území zadržané - či už priamo na hranici, v jej blízkosti alebo v slovenskom vnútrozemí (ako sa to stalo v prípade zadržaného kamióna - i o tom vo videu Marian Kotleba rozpráva). V stanovisku ministerstva sa píše: "Každý cudzinec, ktorý sa na území Slovenskej republiky zdržiava neoprávnene, bude po predvedení na príslušný policajný útvar v zmysle zákona (Zákon číslo 404 / 2011 Zbierky zákonov o pobyte cudzincov) obligatórne zo Slovenska vyhostený. Ak cudzinec nemá cestovný doklad alebo iný doklad totožnosti, je v zmysle zákona zaistený a umiestnený v zariadení na to určenom, v tomto prípade v zariadení útvaru policajného zaistenia pre cudzincov, kde zotrvá až do jeho fyzického odsunu z územia Slovenskej republiky. Slovenská republika zostáva aj naďalej tranzitnou krajinou pre migrantov, prichádzajúcich z tretích krajín. Zároveň sa u nás kladie veľký dôraz na ochranu štátnej hranice, čo dokazuje aj počet odhalených nelegálnych prekročení a odhalených prípadov prevádzačstva a tiež úspešná eliminácia rôznych organizovaných skupín, ktoré v tejto oblasti pôsobili. Migranti, prichádzajúci k nám z rôznych krajín, sa snažia cez územie Slovenska dostať predovšetkým do krajín ako je Nemecko a neplánujú na našom území ďalej zotrvávať. Samozrejme - túto situáciu, trendy a trasy neustále monitorujeme,  analyzujeme a vyhodnocujeme, na základe čoho prijímame rôzne opatrenia - tak, aby nedochádzalo k žiadnym neželaným incidentom. Počas doterajšej činnosti Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky nie sú u nás evidované žiadne extrémne prípady násilia ani narušovania verejného poriadku zo strany nelegálnych migrantov."

 Na margo teroristov, o ktorých vo videu hovorí Marian Kotleba, treba povedať, že vývoj nelegálnej migrácie na území Slovenska bol v roku 2017 ovplyvňovaný predovšetkým nelegálnou migráciou štátnych príslušníkov z najbližších tretích krajín - z Ukrajiny a zo Srbska. Počet Srbov a najmä Ukrajincov výrazne vzrástol a spolu predstavujú takmer 75-percentný podiel na celkovej nelegálnej migrácii v Slovensku v roku 2017. Vzhľadom na vízovú liberalizáciu a aktuálne podmienky na slovenskom trhu práce je predpoklad, že sa ich počet bude i naďalej zvyšovať. Takže v tomto prípade nemôžeme hovoriť o žiadnych teroristických bunkách, ktorých členovia by u nás "znásilňovali, lúpili alebo zapaľovali mestá." Prichádzajú k nám hlavne za prácou. V súvislosti s prípadom 78 utečencov, nájdených a zadržaných v kamiónoch na našom území, o ktorých hovorí poslanec Kotleba, treba zdôrazniť, že všetci utečenci boli políciou zaistení. Stále prebiehajú procesné úkony, po ich ukončení títo utečenci budú musieť v predpísanej zákonnej lehote opustiť územie Slovenska. Z výpovedí niektorých nelegálnych migrantov, zadržaných v rámci sekundárnej migrácie až na území Slovenska, vyplýva, že sa o prekročenie vonkajšej hranice pokúšali opakovane aj napriek ich viacnásobnému zadržaniu a vyhosteniu späť do tretej krajiny. To svedčí o ich silnej motivácii k migrácii, pretože presídlenie do cieľovej krajiny považujú za svoju životnú šancu ako zásadne zmeniť svoj život k lepšiemu. To zároveň spôsobuje, že migranti sú nútení pristúpiť aj na nehumánne a častokrát i riskantné a život ohrozujúce podmienky prepravy - napríklad v úkryte dodávok, kamiónov a iných dopravných prostriedkov. V roku 2017 bolo na Slovensku zadržaných spolu 2 706 nelegálnych osôb. Najviac z nich bolo z Ukrajiny, zo Srbska, z Vietnamu, z Iraku a z Afganistanu. Dodajme ešte, že v súčasnosti sa na Slovensku nachádza spolu 30 žiadateľov o udelenie azylu. Všetci sú v zariadeniach Migračného úradu Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.
Súdny a rozumne uvažujúci človek jednoducho nemôže veriť obsahu videa, ktoré kotlebovci zverejnili - a napokon ani iným ich "zaručeným správam" a "analýzam," ktoré neustále prezentujú smerom k verejnosti. Rozumiem - treba vzbudzovať pozornosť - a pozornosť sa najlepšie vzbudzuje na báze negatívnych správ a informácií, dohadov, fabulácií, poprekrúcaných právd, vytváraní atmosfér obáv a strachu. Smutné je, že kotlebovci opakovane a opäť účelovo manipulujú s verejnosťou, s citmi Slovákov a Sloveniek. O to je to smutnejšie, že nejde o nič iné, len o vytĺkanie lacného politického kapitálu.
Iný súvisiaci článok o klamstvách Mariana Kotlebu --- link. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Audio Gorila, Air Danko a parížska komúna (týždeň Petra Schutza)

Marček a spol. sú už kmeňoví koaličníci.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.

PRIMÁR

Erekciu môže zachrániť pohyb. Vedci radia ako a koľko treba cvičiť

Ak muž vydrží, zmena príde do pol roka.


Už ste čítali?