Prechádzka slovenským holorubom

Autor: Martin Droppa | 6.11.2017 o 19:19 | (upravené 7.11.2017 o 10:42) Karma článku: 11,83 | Prečítané:  13817x

Pozývam vás na netradičnú "fotoprechádzku" hrebeňom Nízkych Tatier - hranicou katastra rázovitej obce Telgárt. Upozornenie: Fotografie nie sú vhodné pre dobrácke, ekologicky emocionálne vypäté osoby. 

Kolekcia tridsiatich šiestich fotografií, ktorú vám ponúkam, nevznikla tohto roku - ale to nie je to podstatné. Fotografie som nasnímal vysoko nad horehronskou obcou Telgárt, ktorá leží v nadmorskej výške 881 až 900 metrov nad morom. Obec na ceste medzi Spišom a Horehroním je známa napríklad tým, že sa v jej katastri nachádza prameň rieky Hron, ktorej najskôr vlnky a neskôr vlny sa po 298-kilometrovej púti Slovenskom vlievajú do Dunaja. Zaujímavosťou je aj to, že v telgártskom katastri sa súčasne nachádzajú niektoré územia Nízkotatranského národného parku, Národného parku Muránska planina a Národného parku Slovenský raj. V kontexte s fotografiami, ktoré vám ponúkam, si preto treba veľmi dobre uvedomiť - a ja to zdôrazňujem - že to, čo je na snímkach zobrazené, tak to sa deje v našej - slovenskej prírode, prísne chránenej zákonom (a nie jedným). Aby sme ale neostávali v nejekom zhovievavom omyle - takých holorubov, aký som nafotografoval v Nízkych Tatrách nad Telgártom, je na Slovensku neúrekom. Myslím si ale, že ani pri dobrej vôli sa už nedajú spočítať. 
Predpokladám, že mnohé či mnohí z vás, čitateľov, čitateliek článkov na mojom blogu, ste ešte nikdy taký skutočný, masívny holorub detailne nevideli, neboli ste na ňom, neprechádzali ste ním celé kilometre krížom-krážom. Možno ste videli "len" vyrúbané svahy pri prejazde autom sedlom Čertovica, možno ste niečo podobné videli z okna auta cestou z Podbanského na Štrbské pleso... Ja vám ponúkam "autentický zázitok" - pretože fotografia sa oklamať nedá. Fotografia ak nie vždy, tak veľmi často vypovedá o skutočnosti viac než akékoľvek slová.
Premiér Robert Fico:"Nemám o tom vedomosť...   ...kľudne to otvorte..."
...v spravodajskej videoreportáži rtvs --- link z 29. októbra 2017. 
  Na záver  tematická reportáž TV Markíza --- link  z 8. septembra 2017.  

 pod odkazom moja poézia a próza --- link nájdete niečo nové z mojej tvorby   

Čo dodať na záver? Len jednu otázku: Má ešte zmysel chrániť slovenskú prírodu?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Zuzany Kepplovej

Aj s tromi traktormi sa dá obsadiť Bratislava

Načo farmárom hovoriť, že zákony sú, keď ich efekt necítia.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto už neprejde ani Kočnerovi

Kočner nie je nič iné ako historická anomália, relikt mafiánskych deväťdesiatych rokov.


Už ste čítali?