Milánske "foto-penne"

Autor: Martin Droppa | 13.10.2016 o 20:00 | Karma článku: 2,86 | Prečítané:  354x

Pozývam vás na druhý diel fotoprehliadky Milána, druhého najväčšieho mesta a ekonomického centra Talianska, ktoré má vyše 1,3 milióna obyvateľov a súčasne je administratívnym centrom Lombardska na severe krajiny. Nech sa páči.

V minulom fotoblogu sme sa prešli ulicami Milána. V druhej časti fotoblogu sa pozrieme predovšetkým na Milánsky dóm - gotickú katedrálu, druhú najväčšiu stavbu tohto druhu na svete, v ktorej je okrem iného sústredená najväčšia zbierka mramorových sôch na svete. Milánsky dóm -  Il Duomo di Milano  - je sídlom milánskeho arcibiskupa a súčasne jednou z turisticky najpríťažlivejších dominánt mesta. Základné kamene katedrály boli položené už v druhej polovici XIV. storočia a stavba katedrály trvala vyše dvesto rokov. Turista môže stavbu obdivovať zvonku aj zvnútra celé hodiny, hoc aj celý deň - a nebude vychádzať z úžasu, ako dokázali starí majstri - architekti, stavitelia, ale aj prostí robotníci - postaviť tak kolosálnu stavbu, ktorá vydržala celé stáročia bez výrazných zmien - dokonca aj bez zateplenia :-) . Okrem toho sa pozrieme aj na bezprostredne blízke okolie katedrály.

Dodajme ešte, že prvou najväčšou katedrálou na svete je Bazilika svätého Petra v Ríme a najväčšou gotickou katedrálou na svete je Katedrála v Seville na juhu Španielska. Viac podrobných informácií o Milánskom dóme nájdete aj na jeho oficiálnej webstránke.

V treťom, poslednom pokračovaní fotoblogu, netradičným pohľadom nazrieme do milánskych výkladov na povestnú milánsku módu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

TV

Chcete cvičiť? Takto si zostavíte ten správny tréningový plán

Tréner Radovan Gergeľ radí, ako začať cvičiť.


Už ste čítali?